Sukcesy Krak-Sportu

FIL
2 złote i 2 srebrne medale zdobyli reprezentanci MKS Krak-Sport Kraków w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w kick-boxingu, które odbyły się w Brzezinach koło Kalisza.

Tomasz Sarara w kadrze młodzieżowej kick-bokserów

Wśród juniorek w kat. 48 kg triumfowała Katarzyna Marglewska, a w kat. +91 kg drugie miejsce zajął Bartłomiej Drozd. Ten drugi w półfinale pokonał Marcina Musielaka (Polonia Leszno), a w finale przegrał z Kamilem Berwińskim (Gwardia Zielona Góra). Wśród młodzieżowców w kat. 81 kg zwyciężył Tomasz Sarara, a w kat. 91 kg drugi był Tomasz Karbowiak. Sarara w półfinale wygrał z Adrianem Wiernickim (KKW Koszalin), a w finale okazał się lepszy od Mariusza Brychcego (Gwardia Zielona Góra). Karbowiak w finale uległ Pawłowi Berlińskiemu (CSW Płock). Trener kadry narodowej w kick-boxingu, przed laty znakomity bokser, Ludwik Denderys pochwalił Sararę za najładniejszą walkę mistrzostw i powołał go do młodzieżowej reprezentacji Polski. - Sarara w finale pokonał doświadczonego rywala, ubiegłorocznego mistrza kraju młodzieżowców i wicemistrza Polski seniorów. Oprócz niego wyróżniam Drozda, który dzielnie walczył w finale z cięższym o 20 kilogramów i silniejszym fizycznie przeciwnikiem - powiedział trener i prezes krakowskiego klubu Jerzy Biniaś senior. W mistrzostwach rywalizowało 94 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z całego kraju. (FIL)