Piłkarskie turnieje młodzieżowe

Puchar Jerzego Michałowicza

Puchar

Jerzego Michałowicza

Reprezentacja Małopolski prowadzona przez Mariana Cygana i Leszka Bednarskiego wywalczyła puchar im. Jerzego Michałowicza. Puchar ten rozgrywany jest od wielu lat. Biorą w nim udział 15-letni chłopcy. W finale imprezy reprezentacja Małopolski pokonała 1-0 reprezentację regionu Warmia Mazury 1-0, a zwycięską bramkę zdobył Korneluk.
   W reprezentacji Małopolski grało ośmiu zawodników z krakowskich klubów: Radosław Chrząszcz, Michał Pazdan, Krzysztof Świątek, Grzegorz Korneluk, Krzysztof Mastalerz (Hutnik), Piotr Wajda, Daniel Jarosz, Michał Urbański (Wisła). Krzysztof Świątek został uznany najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Puchar Kazimierza Deyny

Reprezentacja Małopolski (rocznik 1986) prowadzona przez Mariana Cygana i Marka Góreckiego zajęła czwarte miejsce podczas finałowego ogólnopolskiego turnieju im. Kazimierza Deyny.
   Turniej rozgrywany był w Ostrowie Wielkopolskim. W pierwszym meczu Małopolska uległa Poznaniowi 1-4, następnie zremisowała bezbramkowo z Wrocławiem i pokonała Olsztyn 1-0 zajmując drugie miejsce w grupie. W meczu o trzecie miejsce Małopolska zagrała z Łodzią i mecz ten zakończył się remisem 2-2, w rzutach karnych lepsi okazali się łodzianie zwyciężając 5-3. Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Poznania.

Puchar Wacława Kuchara

Pecha miała reprezentacja Małopolski (rocznik 1988) prowadzona przez Mariana Cygana, Tadeusza Morgoła i Jerzego Stokłosę, która wzięła w Dęblinie udział w finałowych zawodach turnieju im. Wacława Kuchara. Reprezentacja Małopolski wygrała z późniejszym triumfatorem imprezy Śląskiem 1-0, pokonała Podlesie 6-0 oraz uległa Wielkopolsce 1-3. W zwiazku z tym, że trzy zespoły zdobyły po 6 punktów, o końcowej kolejności decydowała mała tabelka, w której Małopolska okazała się najsłabsza i zajęła trzecie miejsce. (pan)