Sukcesy młodych krakowian w mistrzostwach Małopolski

W zimowych mistrzostwach Małopolski w najmłodszych kategoriach wiekowych (10-12 lat), który odbyły się na 25-metrowym basenie w Zabierzowie, wyróżnili się pływacy SMS Galicji Kraków.

Łącznie w trzech grupach zdobyli aż 63 krążki: 21 złotych, 21 srebrnych i 21 brązowych. Ponad połowa z tego dorobku (35 krążków) to zasługa 11-latków (12-12-11), w tej grupie Galicja wygrała też klasyfikację medalową.

Z innych ekip z naszego regionu - Siemacha ASP Kraków wywalczyła 27 medali (12-9-6), Solne Miasto Wieliczka 29 (6-13-10), Korona Kraków 15 (3-3-9), a Aquarius Myślenice – 10 (5-4-1).

Klasyfikację indywidualną na najlepszych zawodników wygrali: wśród 11-latków Wiktoria Dach (Siemcha ASP) i Filip Lewicki (SMS Galicja), a w gronie 10-latek - Kinga Żelazny (Korona).