Sukcesy narciarzy z Osieczan

ADOM
SPORT MŁODYCH. W drugiej edycji narodowego programu rozwoju biegów narciarskich "Bieg na igrzyska" na starcie zawodów w Jakuszycach stanęło ćwierć tysiąca młodych narciarzy z 27 klubów z całej Polski, marzących o pójściu w ślady Justyny Kowalczyk.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi biegacze narciarscy SKS Osieczany. W stylu dowolnym na 2,5 km w kat. E (1998 i młodsi) po wygraną sięgnęła Mariola Batko, która wyprzedziła drugą na mecie Alicję Grzybowską (UMKS Marklowice) o 8,2 sek., w biegu na 2 km stylem klasycznym ta zawodniczka zajęła 5. lokatę. Urszula Łętocha (kat. C. 1994-95) dwukrotnie ustąpiła pola Małgorzacie Żółkiewskiej (MULKS Tomaszów Lubelski) - w stylu klasycznym na 3 km zajęła 2. lokatę, tracąc do zwycięzczyni 44, 1 sek., a w stylu dowolnym na 5 m zajęła 3. miejsce, przegrywając nie tylko z Żółkiewską, ale i z Sylwią Monitor (UMKS Marklowice), tracąc odpowiednio 30,9 i 3,9 sek. Jej młodszy brat Maciej (kat. D. 96-97) dwukrotnie uplasował się na 4. pozycji. - To był dobry występ naszych zawodników - ocenia prezes SKS Osieczany Bogdan Łętocha.

Po 4 biegach (2 wcześniejsze w Ustianowej) trójka biegaczy z Osieczan plasuje się w strefie medalowej. W kat. C dziewcząt liderem jest Żółkiewska - 400 pkt., na 2. miejscu Urszula Łętocha - 300 pkt., w kat. E prowadzi Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzycki Dolne) - 325 pkt., a 2. pozycję zajmuje Batko - 285 pkt. Wśród chłopców w kat. C prowadzi Mateusz Hałasa (MULKS Tomaszów Lubelski) - 380 pkt., wyprzedzając Kamila Smołę (UKS Hańczowa) - 280 pkt. i Macieja Łętochę - 210 pkt. Trzecia edycja "Biegu na igrzyska" rozegrana zostanie w Tomaszowie Lubelskim.