Sukcesy szachistów z Wieliczki

Paweł Panuś
fot archiwum
W Krakowie w Hotelu Europejskim rozgrywane były Międzynarodowe Szachowe Mistrzostwa Małopolski seniorów i juniorów. Reprezentanci MKS MOS Wieliczka mogą być zadowoleni ze swojego występu.

W grupie A świetnie spisał się Konrad Buś, który zajął 6. miejsce gromadząc na swym koncie 5,5 pkt. Na 26. miejscu ukończył rywalizację Bartosz Ślęczka z 3,5 pkt.

W grupie B znakomicie zagrali Marcelina Tracz oraz Wojciech Golenia zajmując miejsca 3. i 4., jednocześnie uzyskując normy na tytuł kandydata na mistrzynię i pierwszą kategorię. Oboje zdobyli po 6,5 pkt. Niewiele mniej, bo 6 pkt. uzyskał Jan Golenia, który zajął 7. miejsce. Jan Paweł Gawor zajął 21 lokatę z 5 pkt.

W rozgrywanym turnieju blitza drużyna MKS MOS Wieliczka zajęła wysokie trzecie miejsce uzyskując łącznie 21 pkt. W składzie drużyny startowali: Bartosz Ślęczka, Mateusz Zając, Krzysztof Kuta i Marcelina Tracz.

W dwóch młodszych grupach rywalizacja trwała dwa dni 7 partii tempem 1h na zawodnika. W grupie C – juniorów do lat 13 bardzo czwarte miejsce wywalczył Wojciech Krawczyk zdobywając 5 pkt.

W najmłodszej grupie D – juniorów do lat 10 bardzo dobrze spisał się Kamil Knapik zajmując 3. miejsce z 5,5 pkt. oraz uzyskując normę na II kategorię szachową. Również świetnie spisał się Tomasz Nawalany, który zajął 9. lokatęgromadząc 4 pkt. i podwyższając kategorię do III. Hubert Szlósarczyk był 21. zdobywając 3 pkt.

Turniej o randze mistrzowskiej na pewno należy zaliczyć do udanych. Gratulacje należą się trenerowi Andrzejowi Irlikowi, który pracuje nad rozwojem talentów szachowych swoich podopiecznych oraz samym zawodnikom zarówno tym bardziej doświadczonym jak i tym najmłodszym. Wszyscy zawodnicy MKS MOS, biorący udział w mistrzostwach, uczestniczą na zajęcia szachowe prowadzone przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.