Sukcesy w Koninkach i Mariborze

(ART)
Kolarstwo. W małopolskich Koninkach rozegrana została druga runda Pucharu Polski w zjeździe rowerowym. W wyścigu elity triumfował myśleniczanin Michał Śliwa.

Reprezentant Iskry Głogoczów wygrał bardzo pewnie, w finale wyprzedził o 5,38 s wielokrotnego mistrza Polski, Macieja Jodkę (RMF FM Rockstar Energy Drink Kraków) i o aż 11,09 s Wojciecha Czermaka (Aquila). Z zawodników z naszego regionu w czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze Michał Gzela (RMF FM), który był siódmy.

W inauguracyjnej rundzie Pucharu Polski, pod koniec kwietnia w Wiśle, Śliwa zajął 6. miejsce, będąc drugim z Polaków, a teraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Wówczas zwyciężył wie­liczanin Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro), którego w Koninkach zabrakło. W tym samym czasie wystartował bowiem w zawodach Pucharu Europy (iXS Euro­pean Down­hill Cup) w Mari­borze, gdzie wywalczył 2. miejsce. W finale przegrał o prawie 4 sekundy z Austriakiem Davidem Trummerem.

W PP w Koninkach w mas­ters II najlepszy był krakowianin Krzysztof Gargas (The Old Pricks). W rywalizacji w kategoriach amatorskich, w hobby junior triumfował Jakub Mleczek (Myślenice), natomiast w hobby hardtail 2. był Mateusz Rajpold, a 3. Maciej Sztorc (obaj z Krakowa).