Sukcesy w Zakopanem i na Słowacji

STM
W zmaganiach juniorek młodszych dwa złote medale wywalczyły reprezentantki UKS Wolania Wola Rzędzińska. W wadze 52 kg zwyciężyła bowiem Amanda Zięba, natomiast w kategorii plus 70 kg triumfowała inna podopieczna trenera Tomasza Wojdana, Justyna Dziurawiec. Złoty medal w wadze 57 kg wywalczyła także Paulina Tarkowska z MKS Palac Młodzieży Tarnów (trener Bogusław Kocik), która w finałowej walce pokonała Angelikę Skórkę z Błękitnych Tarnów (trener Krzysztof Sieniawski).

Judo. Z szesnastoma medalami powrócili młodzi judocy z naszego regionu z rozgrywanych podczas weekendu w Zakopanem, Mistrzostw Województwa Małopolskiego juniorów młodszych i młodzików w judo.

Turniej juniorów młodszych przyniósł naszym zawodnikom aż 7 "krążków". Na najwyższym stopniu podium stanęli: Konrad Smołka w wadze 50 kg, Artur Kotlarz (obaj Błękitni Tarnów) w kategorii 60 kg oraz Patryk Trzaskowski (MKS PM Tarnów) w wadze 81 kg. Srebrne medale zapewnili sobie: trenowany przez Marka Srebro - Filip Łątka z tuchowskiej filii MKS PM Tarnów (50 kg) i Patryk Rogozik z MKS PM Tarnów (55 kg), natomiast trzecie miejsca wywalczyli: Kamil Płaziński z MKS PM Tarnów w wadze 60 kg oraz Sebastian Wielgus z Błękitnych Tarnów w kategorii 73 kg.
W mistrzostwach młodzików najlepiej spisał się Tomasz Słupik z Błękitnych Tarnów, który w finale kategorii 38 kg pokonał swojego klubowego kolegę, Artura Dworaka. Srebrny medal wywalczyła także Iwona Boryczko z MKS PM Tarnów (48 kg), na najniższym stopniu podium stawali natomiast: jej bliźniacza siostra Sabina (48 kg) oraz Filip Łątka z tuchowskiej filii MKS PM Tarnów (50 kg).
\\\
Przy okazji wspomnieć warto o udanym występie najmłodszych judoków Błękitnych w rozgrywanym w słowackim Bardejovie Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym dzieci i młodzieży. Podopieczni trenera Krzysztofa Sieniawskiego wywalczyli w nim osiem medalowych pozycji. Wśród młodzików powtórzyła się historia z Zakopanego. W wadze 38 kg triumfował bowiem Tomasz Słupik, w finałowej walce zwyciężając klubowego kolegę, Artura Dworaka. Wśród dzieci pierwsze lokaty zapewnili sobie: Michał Skórka (32 kg), Miłosz Pękała (40 kg) i Dawid Stanek (46 kg), drugie miejsce zajęli: Klaudia Skórka (27 kg) oraz Jakub Korzec (40 kg), a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Martyna Andrusiewicz (50 kg). *(STM)