Sukcesy Wierzbowskiej

(PAN)
Tenis. Znakomicie spisała się młoda krakowska zawodniczka Aleksandra Wierzbowska podczas rozegranego we Francji turnieju Tenis Europa U-12

Zawodniczka KKS Olsza Kraków w finale pokonała Vendulę Zizkovą z Czech 6:0, 6:2. Zwyciężyła także w turnieju deblowym, startując w parze z Weroniką Baszak z Poznania.

Aleksandra Wierzbowska jest uczennicą V klasy Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej, mieszka w Liszkach. Przygodę z tenisem rozpoczęła w 2008 roku. Jej trenerem jest Zbigniew Górszczak, który trenował takie sławy tenisa, jak: Agnieszka Radwańska, Magdalena Grzybowska oraz Katarzyna Strączy. W styczniu tego roku została mistrzynią Polski i trafiła do reprezentacji kraju.