Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Superfuzja

M
1 lipca br. dwie europejskie firmy budowlane - Ytong i Hebel - zaczęły działać razem na polskim rynku w ramach międzynarodowej korporacji Haniel. Jest to wynik połączenia się tych dwóch firm po przejęciu ich przez holding Haniel na początku czerwca tego roku.

Ytong i Hebel razem

   
   W czerwcu międzynarodowy koncern Haniel ogłosił, że stał się właścicielem firm Ytong i Hebel. Rodzinny koncern Haniel z siedzibą w Duisburgu działa obecnie w sześciu obszarach. Usuwaniem skutków klęsk żywiołowych zajmuje się spółka Belfor i jest jedyną taką firmą o zasięgu ogólnoświatowym, ELG Haniel specjalizuje się w recyclingu surowców do produkcji stali nierdzewnej i zajmuje pierwsze miejsce na świecie w tej branży, GEHE jest właścicielem 25 proc. hurtowni farmaceutycznych i aptek w Europie, Haniel Textile Services zajmuje się produkcją ubrań roboczych i środków czystości, zaś TAKKT to w Europie firma "numer 1", jeśli chodzi o wyposażenie i zaopatrzenie biur, firm i magazynów. W obszarze budownictwa działalność prowadzi spółka Haniel Bau-Industrie, której specjalnością są materiały ścienne i surowce do ich produkcji.
   Po przejęciu Ytong i Hebel - dwóch znaczących europejskich firm z tej branży - udział Haniel Bau-Industrie w europejskim rynku materiałów do budowy ścian znacznie wzrośnie - w niektórych krajach osiągnie nawet 40 proc. Połączenie się firmy Ytong - europejskiego lidera wśród producentów betonu komórkowego - z firmą Hebel specjalizującą się w produkcji elementów zbrojonych z betonu komórkowego, było możliwe dopiero po uzyskaniu w maju tego roku zgody Komisji Europejskiej. Połączenie się firm Ytong i Hebel będzie wiązało się z dużym wyzwaniem organizacyjnym - obie spółki rywalizowały bowiem ze sobą asortymentowo już od lat 50. poprzedniego wieku. - W połączeniu widzimy szansę na skuteczną obronę przed kryzysem w branży budowlanej.
   - Koncern Haniel jest doskonałą platformą organizacyjną dla budowania naszego sukcesu - komentuje Waldemar Staszczyk, dyrektor Hebel Polska. Korzystny dla obu firm jest fakt, że w porównaniu z pozostałymi firmami budowlanymi Ytong i Hebel odnotowały najmniejsze straty w stosunku do lat poprzednich. Dodatkowo są to marki doskonale rozpoznawalne w większości krajów Europy, także i w Polsce. (M)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co z ofertami pracy sezonowej? Jakie stawki?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski