Świetna forma Kozieła

Jerzy Zaborski
Pływanie. Z sześcioma medalami wróciła Unia Oświęcim z zimowych, rozegranych w Olsztynie, mistrzostw Polski na krótkim basenie juniorów 14-letnich.

Dorobek medalowy ustawił oświęcimian na 11. pozycji całych MP. Z kolei w punktacji klubowej ostatniej imprezy Unia zajęła 4. lokatę, zdobywając 114 pkt. To tylko dowodzi szkolenia w Oświęcimiu na masową skalę. W punktacji klubowej wygrał BUWAR Warszawa (195 pkt), drugi był UKS G-8 Bielany (152), a miejsce na najniższym stopniu podium przypadło w udziale MKP Szczecin (127).

Multimedalistą w szeregach oświęcimskiej ekipy okazał się Mikołaj Kozieł, który indywidualnie sięgnął po cztery medale. Srebrny wywalczył na 200 m stylem dowolnym (1.59.19). Przegrał tylko z Filipem Orliczem z Bielan. Wyczyn powtórzył na 200 m stylem motylkowym (2.10,53), przegrywając wtedy jedynie z Adrianem Jaśkiewiczem z warszawskiej Muszelki.

Z kolei brązowe medale zdobył w wyścigach na 400 m stylem dowolnym (4.13,06) i 50 m tym samym stylem (24.90). Kozieł dorzucił dwa kolejne krążki w rywalizacjach sztafetowych. Złoty na 4x100 m stylem zmiennym (4.13,57), jego kolegami z drużyny byli: Maciej Alencynowicz, Bruno Gałuszka oraz Oskar Blachura. Oświęcimianie wyprzedzili BUWAR Warszawa i UKS G-8 Bielany.

Z kolei ze srebrnego medalu cieszyła się sztafeta chłopców na 4x100 m stylem dowolnym (3.51,10). Jej skład był identyczny, jak w sztafecie zmiennej. Oświęcimianie przegrali tylko z UKS G-8 Bielany (4.43,85).