Świetna passa ekipy AGH dobiegła końca

(ART)
I liga siatkarzy. Po czterech z rzędu zwycięstwach siatkarze AGH Kraków doznali goryczy porażki. W 21. kolejce przegrali na swoim parkiecie z SMS PZPS Spała.

AGH Kraków - SMS PZPS Spała 1:3 (20:25, 26:24, 22:25, 18:25)

AGH: Adamski, Żakieta, Kania, Depowski, J. Fornal, Mordyl, Odwarzny (libero), Wroniecki (libero) oraz Wacek, Dzierwa, Przybylski, Buczek, Rawiak.

SMS PZPS: Kozub, Kwolek, Kochanowski, Ziobrowski, Woch, T. Fornal, Masłowski (libero) oraz Domagała, Niemiec, Rybicki.

Wyżej w tabeli plasują się zawodnicy ze Spały (4. lokata), a krakowianie (7.) ostatnio złapali formę i wygrywali z wyżej notowanymi rywalami.

Gospodarze przegrali pierwszego seta. Po drugim, który rozstrzygnął się dopiero w grze na przewagi, doprowadzili do remisu, choć w końcówce w korzystniejszej sytuacji byli będący na prowadzeniu rywale.

W dwóch następnych częściach kluczowe okazały się serie punktowe uczniów ze Spały. Trzeci set zaczął się jednak od prowadzenia AGH aż 5:0, ale 8 następnych „oczek” zdobyli przyjezdni i przejęli inicjatywę. Podobnie było w następnej części - od 15:15 do 15:22.

Mimo porażki krakowianie (najskuteczniejszy był Jan Fornal) utrzymali 7. miejsce w tabeli. Goniące ich ekipy Stal Nysa i KPS Siedlce też przegrały swoje spotkania (KPS zdobył punkt).