Świetna seria piłkarzy Garbarni

Jerzy Filipiuk
W swym ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi piłkarze Garbarni Kraków wygrali na własnym boisku z beniaminkiem Partyzantem Radoszyce 6:1 (3:1). Bramki strzelili: Tomasz Ogar 6, 34 karny i 55, Piotr Kaczor 38, Tomasz Kalicki 77, Michał Górecki 90 - Bartłomiej Strzębski 19.

Dla "Brązowych" był to siódmy kolejny mecz bez porażki i zarazem piąty z rzędu wygrany. Na półmetku rozgrywek w grupie małopolsko-świętokrzyskiej zajmują szóste miejsce z dorobkiem 28 punktów.

Kibice Garbarni i sami piłkarze mogą tylko żałować, że rozgrywki już się zakończyły, bo krakowianie na ich finiszu prezentowali się bardzo dobrze.

- Jeśli rozegralibyśmy jeszcze ze dwa lub trzy mecze, to podejrzewam, że dalibyśmy sobie radę - powiedział po meczu trener garbarzy Mirosław Hajdo.

Garbarnia w sobotę rozegrała wyjazdowy mecz w Woli Rzędzińskiej (3:0 z Wolanią), a trzy dni później musiała zaliczyć kolejny występ. - Po przerwie mieliśmy dużo sytuacji. Mogliśmy wykorzystać wszystkie sytuacje - zaznaczył trener Hajdo.

Szkoleniowiec Partyzanta Waldemar Szpiega pogratulował trenerowi Garbarni zasłużonego - jak sam podkreślił - zwycięstwa, choć nie omieszkał zauważyć: - Po tych sytuacjach, które mieliśmy w pierwszej połowie meczu, powinniśmy prowadzić 3:1, a przegrywaliśmy 1:3.

Trener beniaminka przyznał także: - W drugiej połowie spotkania Garabrnia dominowała na boisku. Jej zwycięstwo mogło być wyższe. My trenujemy tylko dwa razy w tygodniu i płacimy frycowe.