Świetny mecz Zycha, derby dla AZS AGH

(PAN)
Z piłką Tomasz Orlicki z AGH
Z piłką Tomasz Orlicki z AGH Fot. Anna Kaczmarz
II liga koszykarzy. W miniony weekend rozpoczął się nowy sezon i od razu kibice mieli okazje emocjonować się derbami Krakowa. AZS AGH Alstom Kraków – Wisła Kraków 83:70 (26:25, 15:18, 21:9, 21:18) Punkty: Zych 34, Orlicki 17, Kalinowski 15, Kamecki 10, Urban 2, Kubala 2, Podworski 2, Borówka 1 – Piotrowski 13, Krawczyk 13, Majka 9, Zgłobicki 8, Urbanek 7, Czajka 6, Dąbek 4, Kolber 4, Żaczek 3, Lewandowski 2, Gorgoń 1.

Obie drużyny zmierzyły się przed sezonem dwukrotnie i oba towarzyskie mecze wygrała Wisła. Początek meczu wskazywał na to, że „Smoki” także wyjdą zwycięsko z ligowej konfrontacji, bowiem podopieczni Łukasza Kasperca grali szybko, pomysłowo i z polotem. Goście derbów nie powinni schodzić z obranej drogi, czyli stawiania na młodzież. Większość graczy zrobiła wyraźny postęp, w porównaniu z poprzednim sezonem. W sobotnie popołudnie górę wzięło jednak doświadczenie i siła, a te atuty były po stronie AZS AGH.

Wisła nie ma w składzie takiego gracza jak Tomasz Zych, który w trudnych momentach brał wszystko na siebie i to z wzorowym skutkiem. 34 punkty, 9 asyst i 5 zbiórek to jak na rozgrywającego wynik wspaniały. Damian Kalinowski i Kamil Kamecki grali wyśmienicie w obronie, zebrali w sumie z tablic 25 piłek, do tego bardzo skuteczny w ataku był były gracz Wisły Tomasz Orlicki, który trzykrotnie trafił za trzy punkty.

Przewaga AZS AGH uwidoczniła się zwłaszcza w III kwarcie, po której gospodarze prowadzili 16 punktami. Najwyższe prowadzenie AZS AGH osiągnął na początku czwartej kwarty, gdy było 76:59. Wydawało się, że jest po meczu, tymczasem wiślacy zaczęli agresywnie kryć na całym boisku i do końca meczu było ciekawie.

W zespole AZS AGH zadebiutował Maciej Koperski, zaś w zespole Wisły wychowanek Sebastian Dąbek i pozyskany z Regisu Wieliczka Wojciech Gorgoń.