Święto Kiełbasy Lisieckiej w Czernichowie. Z lisiecką na...

Święto Kiełbasy Lisieckiej w Czernichowie. Z lisiecką na błoniach królowali artyści [ZDJĘCIA]

Ewa Tyrpa

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Święto Kiełbasy Lisieckiej w Czernichowie 2018
1/15
przejdź do galerii

Święto Kiełbasy Lisieckiej w Czernichowie 2018 ©Ewa Tyrpa

Czernichów. Święto Kiełbasy Lisieckiej było okazją do zaprezentowania się na błoniach m.in. dzieci z Przegini Duchownej, z klubu karate, prowadzonego przez Aleksandra Migacza, akordeonisty Krzysztofa Mlostka, młodego gitarzysty Jakuba Tyrpy, tancerzy ludowych z zespołu z ogniska „Szlif”.
Na scenie koncertowała też orkiestra dęta OSP w Dąbrowie szlacheckiej i chór Stowarzyszenia „Wokół Rybnej”.

Jak zawsze panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały różne potrawy, głównie wypieki, którymi częstowały uczestników Święta. Na stoisku KGW z Rusocic były przeróżne rodzaje ciast, żurek i wiejski chleb ze smalcem. Na stole Koła z Rybnej oprócz wypieków, można było degustować m.in. paszteciki i kołacze.

Magdalena Styczeń z Wołowic na święto Kiełbasy Lisieckiej przygotowała piękne wianki, a Bogusława Liberska-Knapik z Czernichowa szkatułki ozdobione techniką decoupage. Na święcie było wiele atrakcji. – To okazja by mieszkańcy się integrowali i świetnie bawili – mówi wójt Szymon Łytek. Goście otrzymali sadzonki dębów. – W takiej formie chcemy uczcić rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozdajemy dęby podczas różnych okazji, jak pikniki. Każdy może posadzić go w dowolnym miejscu – dodaje wójt. Wicemarszałek Wojciech Kozak podkreślał, że wizytówką gminy oprócz sławnej kiełbasy lisieckiej, są ludzie. Przykładem jest ognisko „Szlif” z zespołami regionalnymi dzieci i młodzieży, prowadzonymi przez Weronikę Srokę.

O sile kiełbasy lisieckiej mówił Adam Ślusarczyk, dyrektor małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dziękował rolnikom za bardzo sprawne dostosowanie się do nowych wymogów składania wniosków przez internet.

Tradycyjnie kolejka ustawiała się do stoiska konsorcjum Kiełbasy Lisieckiej, zrzeszającego 9 zakładów wędliniarskich.

Do zabawy na trawie porwał ludzi zespół Kordian z utworami jak mówili, pod nogę, a więc góralskim disco polo. Wokalista Wacław Cieślik tańczył też na scenie z mieszkankami czernichowskiej gminy, a po koncercie po autografy ustawiła się spora kolejka, nie tylko młodzieży, ale też ich rodziców.

Dużą publiczność przyciągnął także wieczorny koncert gwiazdy wieczoru - Patrycji Markowskiej.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo