Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Świętowała powiatowa policja

Redakcja
Policjanci z powiatu wadowickiego obchodzili w piątek swoje święto. Dla aż 96 funkcjonariuszy to był bardzo ważny dzień także z tego powodu, że otrzymali awanse na wyższy stopień i od tej pory będą zarabiać nieco lepiej.

Z okazji święta policji prawie 100 funkcjonariuszy awansowało na wyższe stopnie służbowe. Fot. Mirosław Gawęda

WADOWICE. Przez cały rok pracowali na dobry wynik całej komendy

Policjanci z powiatu wadowickiego - jak podkreślano podczas piątkowej uroczystości - mają co świętować. Według informacji przedstawionych przez zastępcę komendanta wojewódzkiego mł. insp. Mariusz Dąbka, wadowicka komenda powiatowa jest drugą w województwie w kategorii najlepszej wykrywalności sprawców przestępstw. To wynik za 2009 rok. Kierownictwo komendy powiatowej jest bardzo zadowolone z pracy policjantów. Zwłaszcza, że z roku na rok w powiecie wadowickim notuje się coraz więcej przestępstw, a więc pracy jest coraz więcej.

Święto policji było okazją do pochwał i wyróżnień. W sposób uroczysty blisko 100 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Najwyższe - na stopień podinspektora - odebrali Paweł Garzeł, Franciszek Kwaśniewski, Ryszard Płonka i Krzysztof Szuster.

Na st. aspiranta sztabowego policji awansowali Wiesław Dragan i Paweł Migdałek, na stopień aspiranta: Dominik Hernas, Łukasz Marczyński, Piotr Mucha, Dariusz Sitarz, Sławomir Stanowski, Artur Studnicki, Zdzisław Chudy, Paweł Studnicki, a na stopień aspiranta policji: Jarosław Bartosz, Grzegorz Brońka, Marcin Chorąży, Paweł Golonka, Andrzej Grzyb, Jarosław Gębczyk, Marcin Janusiewicz, Krzysztof Kaczkoś, Piotr Kadela, Bartłomiej Kawczak, Robert Kierpec, Grzegorz Koźbiał, Grzegorz Kurek, Grzegorz Kłusek, Jan Lenik, Rafał Łysoń, Krzysztof Opychał, Wiesław Piórkowski, Robert Pomietlak, Waldemar Radziejewski, Robert Rajda, Mirosław Rzońca, Jacek Skrzyński, Kazimierz Stanowski, Michał Stuglik, Jakub Świętek, Rafał Tlałka, Krzysztof Zieliński, Dariusz Żak.

Awanse nie ominęły także policjantów niższych rangą. A honorowe odznaczenie - Złoty Medal za długoletnią służbę - odebrali komendant powiatowy w Wadowicach insp. Maria Łopusińka, asp. sztab Tadeusz Rzeszowski i asp. Jerzy Ochman.

Mirosław Gawęda

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski