Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sylwia Jaśkowiec sportowcem roku

Paweł Panuś
Kolarze WLKS Krakus z trenerem Zbigniewem Klękiem
Kolarze WLKS Krakus z trenerem Zbigniewem Klękiem Fot. Paweł Panuś
Wydarzenie. Wczoraj uroczyście podsumowano sportowe wyniki uzyskane przez zawodników z Małopolski zrzeszonych w Ludowych Klubach Sportowych w 2015 roku.

Dumą zrzeszenia są tacy sportowcy jak: Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Rafał Majka, Kamil Stoch, Konrad Niedźwiedzki, Katarzyna Bachleda-Curuś, Paweł Fajdek czy Adrian Zieliński. Bardzo często właśnie w małych, „ludowych” klubach rodzą się talenty, które potem stają się gwiazdami polskiego sportu.

- O pracy, najczęściej społecznej, naszych trenerów i działaczy najlepiej świadczy fakt, że gdy ci sportowcy stają na podium najważniejszych imprez, to nigdy nie wstydzą się tego, że zaczynali w wiejskich klubach i zwykle na początku dziękują swoim pierwszym trenerom - mówi prezes Małopolskiego LZS Jacek Doniec.

Kierowane prze niego zrzeszenie w ostatnich latach ma szczególne powody do dumy, bo z małopolskich klubów pochodzą medaliści olimpijscy, uczestnicy mistrzostw Europy i świata, słowem śmietanka polskiego sportu. W zbliżających się letnich igrzyskach olimpijskich ogromne szanse startu mają: Karina Lipiarska (Grot Zabierzów), Rafał Majka, Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus Swoszowice).

Przedstawiciele małopolskich klubów są potęgą w sportach zimowych. Jednym z takich przykładów jest Wychowanka LKS Wiśniowa, obecnie reprezentująca Hiltop Wiśniowa Sylwia Jaśkowiec . W 2015 roku biegaczka z naszego regionu zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w sprincie drużynowym (biegnąc razem z Justyną Kowalczyk). To był historyczny wynik, bo pierwszy medal w tej konkurencji zdobyty przez Polki.

To był najlepszy wynik osiągnięty przez małopolskich reprezentantów. Symaptyczna zawodniczka otrzymała tytuł sportowca 2015 roku MLZS.

Wyróżniono także Witów Mszana Dolna, drugi w klasyfikacji ogólnopolskiej klub w narciarstwie klasycznym. Nagrodę odebrała Karina Lipiarska-Pałka, łuczniczka Grota, która w 2015 roku wywalczyła kwalifikację olimpijską do Rio de Janeiro. Trzy medale w wu-shu wywalczyły reprezentantki LKS Kłos Olkusz, a srebro w Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży łuczniczki Sokolego Oka Zawadka. Bank z medalami rozbiły przedstawiciele Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, którzy w mistrzostwach Polski w łucznictwie wywalczyli kilkanaście medali.

W narciarstwie klasycznym na podium najważniejszych imprez stawali narciarze, skoczkowie i kombinatorzy norwescy Porońca Poronin. Ich trenerem jest Stanisław Trebunie-Tutka, który przez prawie dekadę szkolił Kamila Stocha. Na podium mistrzostw kraju stawali także narciarze z Obidowej, Mszany Dolnej i Wiśniowej.

W lekkoatletyce po medale sięgali przedstawiciele MLUKS Tarnów, Kłosa Olkusz i Fajfera Łapanów. W kolarstwie w ślady Majki idą kolejni kolarze Krakusa Swoszowice, kórzy specjalizują się w ściganiu na szosie. Sukcesy w tej konkurencji odnosili też reprezentanci Sokoła Kęty oraz kolarze górscy Lubonia Skomielna Biała, ULKS Podwilk Iskry Głogoczów, Zawojaka Zawoja i Raby Wyżnej Podsarnie.

Pozycję czołowego klubu jeździeckiego utrzymał WLKS Krakus, w kajakarstwie slalomowym dominuje Spływ Sromowce Wyżne, mistrzem Polski LZS w piłce nożnej został Lotnik Kryspinów, a brąz wywalczyły futbolistki Naprzodu Sobolów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski