Szachiści z Wieliczki w czołówce

Paweł Panuś
Reprezentanci MKS MOS Wieliczka bardzo dobrze spisali się w XXV Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Cracovia, w którym wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 20 państw.

Świetny i nieoczekiwany wynik osiągnął Florian Wrona w turnieju dla dzieci ur. w 2002r i młodszych. Zajął drugie miejsce pokonując min. zwycięzcę turnieju i remisując 3 partie. W tej grupie wielicki klub pochwalić się również może 4. miejscem Wojtka Krawczyka oraz kilkoma pozostałymi reprezentantami, którzy osiągnęli swoje zaplanowane cele.

Wśród chłopców 10. miejsce zajął Kamil Knapik, 14. Ksawery Bartman, 16. był Wiktor Salawa, 19. Tomasz Nawalany, a jedynej zawodniczce z Wieliczki Marii Baran przypadło 12 miejsce wśród dziewczynek, okraszone normą na IV kategorię szachową.

W grupie C (ranking ELO do 1800) nasi faworyci Wojtek i Janek Golenia nie zawiedli. Walczyli zacięcie w czołówce przez cały turniej. Ostatecznie Wojtek zajął świetnie 6. miejsce a Janek przegrywając w ostatniej rundzie spadł na 25. pozycję. Paulina Gajek zajęła 17. lokatę wśród kobiet.

W najmocniejszej grupie A Konrad Buś poprawił swoją pozycję w stosunku do miejsca na liście startowej, podniósł swój ranking i potwierdził swoje aspiracje do walki w tej grupie.

W noworocznym turnieju blitza nie mógł odmówić sobie przyjemności wystąpienia Florian Wrona. Zdobywając tak jak rok wcześniej 4,5pkt na 11 nie był zadowolony. Jednakże obiektywnie patrząc walczył z trudniejszymi zawodnikami i podniósł swój ranking.