Szafraniec szesnasta

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawodnicy z okolic Krakowa wystartowali w mistrzostwach świata, które odbyły się w Hafjell (Norwegia).

Najlepiej z tego grona zaprezentowała się Anna Szafraniec z Głogoczowa (Kross Racing Team), która w wyścigu XC elity zajęła bardzo dobre, 16. miejsce. Szybsza z Polek okazała się tylko liderka naszej reprezentacji Maja Włoszczowska (Liv Giant Pro XC Team), która finiszowała na 7. pozycji). Ponadto wśród młodzieżowców (kategoria do 23 lat) 20. lokata przypadła Monice Żur ze Skomielnej Białej (4F Racing Team).

Podczas mistrzostw świata Polskę w zjeździe reprezentował wieliczanin Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro). Mistrz kraju rywalizację w Norwegii w tej konkurencji ukończył na 45. miejscu.