Szafraniec wygrała z dużą przewagą

(ART)
Kolarstwo górskie. Bardzo udaną końcówkę sezonu ma Anna Szafraniec (Kross Racing Team). Zawodniczka z Głogoczowa wygrała w Zadovie wyścig o Puchar Czech, a w mistrzostwach Polski w maratonie wywalczyła złoty medal.

W czempionacie w Obiszowie (Wielkopolska) doświadczona zawodniczka poprawiła swój wynik sprzed roku, kiedy to w maratonowej rywalizacji zdobyła srebrny medal. Triumfowała wówczas jej obecna klubowa koleżanka Katarzyna Solus-Miśkowicz z Bukowiny Tatrzańskiej, której tym razem zabrakło na starcie.

Zmagania zdominowały małopolskie zawodniczki. Szafraniec 70-kilometrową trasę pokonała w 2:59.50 i wygrała z dużą przewagą. Kolejną z rywalek, 19-letnią Ritę Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator), wyprzedziła o 16.38 min. Brąz przypadł Karolinie Kozeli z podkrakowskich Balic (Cyclo Trener Team), a 4. lokatę zajęła Monika Żur ze Skomielnej Białej (4F Racing Team). W kategorii młodzieżowej złoty medal wywalczyła Malinkiewicz, a srebrny – Żur.

W wyścigu męskiej elity (105 km) triumfował Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team), zawodnicy z naszego regionu zajęli dalsze pozycje.