"Szarotki" odzyskują wigor

AS
Wojas Podhale - ComArch Cracovia 5-1

Ekstraklasa hokejowa

Wojas Podhale - ComArch Cracovia 5-1 (1-1, 2-0, 2-0). Bramki dla Wojasa: Sebastian Łabuz 1, Dawid Słowakiewicz 28, Michał Radwański 39 karny, Marcin Kolusz 43, Janusz Hajnos 52; dla Cracovii: Piotr Sarnik (19). Kary: Wojas 16 minut, w tym 10 Szymon Panek za niesportowe zachowanie; Cracovia - 26 minut w tym Csorich 2x10 min za niesportowe zachowanie. Widzów 3000, w tym 200 z Krakowa.
   Wojas Podhale: M. Batkiewicz - Łabuz, Wilczek, Łyszczarczyk, Ćwikła, Ł. Batkiewicz - Kolasa, Sroka, Radwański, Kolusz, Różański - Piotrowski, Talaga, Hajnos, Biela, Z. Podlipni - Zubek, D. Słowakiewicz, Panek.
   ComArch Cracovia: Radziszewski - P. Urban, Csorich (od 3 tercji Gąska), Malinowski, Słaboń, Sarnik - Marcińczak, Smreczyński, Horny, Rzimsky, Wieloch - Kozendra, Kotuła, S. Urban, Śliwa, Twardy - Witowski, Cieślak, Drozdowicz.
   W obecności blisko 3 tysięcy widzów Podhale wzięło rewanż na Cracovii za porażkę w pierwszej rundzie (2-3) i wygrało pewnie 5-1.
   Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego Wołkowicza (noga w gipsie na 6 tygodni) i chorego P. Gila.
   Pojedynek zaczął się świetnie dla Podhala, już w 47 sekundzie szybką akcję celnym strzałem wykończył Łabuz. 10 sekund później pękła jedna z szyb zamontowanych nad bandą. Jej wymiana trwała ponad 10 minut.
   Na lodowisku trwała zażarta walka, obserwowaliśmy wiele ciekawych akcji z obu stron. W 19 min z kąta strzelał Sarnik, krążek odbity od jednego z hokeistów zmylił Batkiewicza i wpadł do siatki. 3 sekundy przed końcem tercji Różański przegrał pojedynek sam na sam z Radziszewskim.
   Na początku II tercji Csorich otrzymał karę 2 plus 10 minut. W 28 min gospodarze wyszli na prowadzenie, po dwójkowej akcji Łyszczarczyk - Dawid Słowakiewicz, ten drugi pokonał Radziszewskiego. Potem kilkakrotnie świetnie bronił Batkiewicz.
   W 38 min na ławce kar siedzieli D. Słowakiewicz i Z. Podlipni i krakowianie grali z przewagą dwóch graczy. Wydawało się, że musi paść bramka, tymczasem obrońcy Cracovii podali krążek na kij Różańskiego, który w solowym rajdzie pojechał sam na bramkę Radziszewskiego, był faulowany. Karny! Pewnie strzelił go Radwański i zamiast remisu, gospodarze objęli 2-bramkowe prowadzenie. To był przełomowy moment meczu.
   W 43 min szybka akcja gospodarzy i Kolusz po podaniu Sroki podwyższył na 4-1. W 44 min Csorich po raz drugi otrzymał karę 10 minut, co oznaczało automatycznie karę meczu. Rozluźnieni gospodarze grali teraz spokojnie i swoje zwycięstwo przypieczętowali golem doświadczonego Hajnosa w 52 minucie. Ta bramka padła, kiedy Podhale grało znowu w osłabieniu, ponownie obrońcy Cracovii zagrali rywalom krążek na kij.
   W sumie ciekawy, żywy mecz, wygrana Podhala zasłużona. "Szarotki" grają coraz lepiej. "Pasy" mogą mieć tylko pretensje do siebie. Jeśli dwie bramki traci się grając w przewadze (raz w podwójnej), trudno myśleć o wywiezieniu punktów z Nowego Targu.
(AS)

Opinie po meczu

Andrzej Słowakiewicz, Wojas Podhale: - Muszę pochwalić cały zespół za konsekwentną grę. Potrafiliśmy strzelać bramki grając w osłabieniu. Mieliśmy ostatnio ciężkie mecze, przed paroma dniami w Oświęcimiu. Widać jednak, że po solidnym treningu drużyna odzyskuje formę. Wołkowicz jest z powodu kontuzji wyłączony z gry na 6 tygodni. We wtorek gramy w Nowym Targu mecz o Puchar Polski z KTH Krynica, w piątek podejmujemy w ekstraklasie lidera GKS Tychy.
   Włodzimierz Klita, kierownik ComArch Cracovia: - Przegraliśmy na własne życzenie, straciliśmy dwie bramki, kiedy graliśmy w przewadze. Mamy zastrzeżenia co do pierwszej bramki dla Podhala, naszym zdaniem, została zdobyta po spalonym. Praca arbitrów to osobny rozdział. Nie załamujemy rąk, teraz we wtorek gramy w PP z Tychami na wyjeździe, w piątek w Krakowie mecz ligowy z TKH Toruń.