"Szarotki" źle zaczęły walkę o utrzymanie

MZ
HOKEJ. Były gracz Podhala Milan Baranyk zdobył gola, który przesądził o zwycięstwie torunian nad "Szarotkami" w pierwszym meczu w rywalizacji o utrzymanie w ekstralidze. O 7. MIEJSCE: Nesta Karawela Toruń - MMKS Podhale Nowy Targ 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

1-0 K. Kalinowski (Baranyk) 18, 1-1 Dutka 21, 2-1 Baranyk (Bomastek) 53.

Sędziował Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 6 - 6 min. Widzów 800. Stan rywalizacji play-off (do 4 zwycięstw): 1-0 dla Nesty.

Nesta: Witkowski - Bluks, Gaisinis, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Smeja, Koseda, Wróbel, Ziółkowski, Jankowski - Lidtke, K. Kalinowski, Dzięgiel, Porębski, Baranyk - Winiarski, Minge, Chrzanowski, Gimiński, M. Kalinowski.

Podhale: Rajski - Dutka, Sulka, Różański, Puławski, Kmiecik - Kapica, Łabuz, Bomba, Jastrzębski, Szumal - Mrugała, Bryniczka, Ziętara, Ćwikła, Michalski oraz Gacek, Landowski.

W pierwszej tercji to gospodarze stwarzali groźniejsze sytuacje. Prowadzenie objęli jednak w najmniej spodziewanym momencie, grając w osłabieniu. Po indywidualnej akcji gola zdobył K. Kalinowski. Dla nowotarżan świetnie rozpoczęła się druga tercja. Już w 12 sekundzie od wznowienia gry strzałem z... połowy lodowiska do remisu doprowadził Dutka. W kolejnych fragmentach tej części gry optyczną przewagę posiadały "Szarotki", ale zaporą nie do przebycia był dla nich Witkowski. W trzeciej odsłonie do głosu doszli torunianie. Długo ich napór odpierał Rajski, ale w 53 min z najbliższej odległości pokonał go Baranyk. W pościgu nowotarżanom przeszkodziła kara złapana w 57 min przez Dutkę. Jeszcze 30 sekund przed końcem meczu trener Szopiński próbował wariantu z wycofaniem bramkarza, ale efektu to nie przyniosło.

O 5. miejsce: Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 1-8 (1-2, 0-3, 0-3). Stan play-off: 0-1.