„Szarotkom” przybywa problemów

Maciej Zubek
Hokejowa ekstraklasa. Trenerowi Podhala Nowy Targ Markowi Ziętarze wypadnie w najbliższych dniach aż trzech, a może nawet czterech kluczowych zawodników.

Efektowna wygrana 12:0 nad zdecydowanie najsłabszym w lidze zespołem HC GKS Katowice przerwała serię pięciu ligowych porażek nowotarżan. Ci ostrożnie traktują zwycięstwo i traktują go z dużym dystansem.

– Można rzecz, że formalności stało się zadość. Każdy wie,z kim graliśmy, z jakim problemami boryka się zespół z Katowic. Wygrana w tym meczu była po prostu naszym obowiązkiem – podkreślił zawodnik „Szarotek” Piotr Kmiecik.

– Mam nadzieję, że w jakimś stopniu zwycięstwo i tak duża liczba zdobytych bramek odbuduje w moich zawodnikach mocno nadszarpniętą ostatnio wiarę w swoje umiejętności – podkreślił trener Marek Ziętara.

Nastrój psują mu narastające problemy kadrowe. Na najbliższych kilka spotkań ze składu wypadnie aż trzech zawodników. Patryk Wronka i Oskar Jaśkiewicz od poniedziałku przygotowują się z reprezentacją do lat 20 do MŚ dywizji IB, które w dniach 14-20 grudnia odbędą się na Węgrzech. Także w poniedziałek do Moskwy udał się Igor Omeljanenko, by załatwić formalności związane z przedłużeniem wizy na pobyt w Polsce.

W dodatku w meczu z Katowicami Kasper Bryniczka został boleśnie trafiony krążkiem w rękę. Ma on silne stłuczenie z odpryskiem kości i również czeka go kilka dni przerwy.