Szczepienia przeciwko COVID-19. Chęć zaszczepienia się zadeklarowało blisko 60 proc. krakowskich policjantów

Bartosz Dybała
Bartosz Dybała
Przyjąć preparat ochronny chce blisko 60 proc. krakowskich policjantów
Przyjąć preparat ochronny chce blisko 60 proc. krakowskich policjantów Archiwum
Udostępnij:
Wkrótce w całej Polsce zaszczepionych przeciwko COVID-19 będzie już 5 mln osób. Zgodnie z aktualnym harmonogramem szczepień od 29 marca preparat ochronny zaczną przyjmować służby mundurowe. Wszystko zależy od dostaw szczepionek. Obecnie chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 zadeklarowało blisko 60 proc. krakowskich policjantów. - Procent ten zwiększa się, ponieważ codziennie przybywa kolejnych chętnych - słyszymy od funkcjonariuszy. Zaszczepić się przeciwko COVID-19 chce również komendant miejski policji w Krakowie oraz jego zastępcy.

FLESZ - 1 mld zł dziennie za lockdown

Ilu policjantów chce zaszczepić się przeciw COVID-19?

Jak słyszymy od mundurowych, eksperci z dziedziny medycyny zalecają szczepienia jako przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Pozytywnym efektem szczepień przeciw Covid-19 może być zatem mniejsze ryzyko zarażenia się wirusem, a tym samym mniejsza zachorowalność. - Niewątpliwym atutem będzie też brak konieczności poddawania kwarantannie zaszczepionych funkcjonariuszy, a dzięki temu mniejsza absencja w służbie - mówi Anna Wolak-Gromala z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Koronawirus nie oszczędził również krakowskich policjantów, którzy codziennie są narażeni na kontakt z osobami zakażonymi. - Od początku pandemii (w Komendzie Miejskiej oraz podległych komisariatach) na Covid-19 zachorowało 287 policjantów. Nie posiadamy informacji, u ilu funkcjonariuszy choroba miała ciężki przebieg. W naszej jednostce nie stwierdzono przypadku śmiertelnego, związanego z zachorowaniem na koronawirusa - dodają w biurze prasowym.

Policjanci nie mają danych, w jakich miejscach i sytuacjach dochodzi do zakażeń. - Z pewnością kontakty z obywatelami, w tym podczas interwencji policyjnych narażają policjantów na zakażenie. Należy jednak pamiętać, że policjanci zobligowani są do permanentnego stosowania środków ochrony osobistej - mówi Anna Wolak-Gromala.

Dodaje, że zarówno Komendant Miejski Policji w Krakowie, jak i jego zastępcy wyrazili akces zaszczepienia się.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Szczepienia przeciwko COVID-19. Chęć zaszczepienia się zadeklarowało blisko 60 proc. krakowskich policjantów - Gazeta Krakowska

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Sprawa nie jest prosta

Zmarł kolejny zaszczepiony lekarz, który szydził z antyszczepionkowców, „teorii spiskowych” związanych z siecią 5G oraz chipowaniem ludzi.

Dołączył tym samym do dr. Witolda Rogiewicza, który zmarł po 3 tygodniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Zdzisław Sałdan był długoletnim pracownikiem pogotowia ratunkowego w jarosławskim szpitalu, a od niedawna kierownika Oddziału Dziecięcego SPZZOP w Janowie Lubelskim.

4 stycznia 2021 roku chwalił się, że przyjął pierwszą dawkę szczepionki Comirnaty koncernu Pfizer przeciw Covid-19, którą nazwał „przepustką do wolności”.

W Internecie żartował, że: „Chyba mi dali jakąś wybrakowaną, bo żadnego chipa 5G nie wyczuwam”.

Trzy tygodnie później oznajmił w mediach społecznościowych, że przyjął również i drugą dawkę, po której czuje się znakomicie i zachęca innych do skorzystania ze szczepień.

Lekarz był znany z tego, że wyśmiewał „teorie spiskowe” związane z chipowaniem ludzi, wprowadzaniem technologii 5G i skutkami ubocznymi szczepień.

Tymczasem w połowie marca na stronach internetowych powiatu janowskiego pojawiły się informacje o śmierci 55-letniego Zdzisława Sałdana i kondolencje.

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zdzisława Sałdana, lekarza z powołania, uznanego pediatrę, wziętego lekarza medycyny ratunkowej, przez długie lata związanego z janowską służbą zdrowia. W Zmarłym straciliśmy nie tylko cenionego lekarza specjalistę, oddanego lokalnej społeczności, ale i wspaniałego, rzetelnego i szlachetnego człowieka.

To już drugi lekarz w Polsce, który otwarcie wyśmiewał obawy innych, żartował z ryzyka, a sam zmarł po kilku tygodniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki.

Nikomu nie życzymy źle, ale pamiętajcie… Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni…

j
julian cycek-siekiera !

Czy ktoś ma informacje jaka epidemiologicznie jest sytuacja na Białorusi? Z tego co wiem, nie noszą tam gó...nych maseczek, nie szczepią się tzw. szczepionkami (sputnikiem tez nie), a mimo to, w tym biednym kraju nie ma ani w 1:10 takiej problemowej sytuacji jak w pl. Czyżby to zasługa mądrej rady ich przywódcy (którego polityki nie popieram), żeby "odkażać" się odpowiednio parę razy w ciągu dnia alkoholem ?

Z
Zastanówcie się jeszcze

"...jak to się stało ” Izraelowi udało się podwoić liczbę zgonów zgromadzonych w ciągu poprzednich dziesięciu miesięcy pandemii „…” w ciągu dwóch miesięcy od intensywnego zaszczepienia szczepionką Pfizer ”?

I dlaczego„ liczba przypadków Covid-19 w Izraelu ... gwałtownie wzrosła w pierwszym miesiącu… kampanii masowych szczepień. ”?

I dlaczego„ po zaledwie 2 miesiącach… masowych szczepień ”jest„ 76% nowych przypadków Covid-19… poniżej 39 lat. Tylko 5,5% już się skończyło 60. 40% krytycznych pacjentów ma mniej niż 60 lat. ”?

Czy szczepienia zmieniły kierunek zakażenia na inną grupę demograficzną, czy też szczepionki stworzyły bardziej zjadliwy szczep wirusa, który atakuje młodsze osoby?

I dlaczego więcej kobiet w ciąży nagle rozpoczęło „intensywną opiekę”, podczas gdy liczba przypadków Covid-19 wśród niemowląt wzrosła aż o „1300%? (Z 400 przypadków w wieku poniżej dwóch lat 20 listopada do 5800 w lutym 2021 r.)”.

I dlaczego ortodoksyjni Żydzi i izraelscy Arabowie doświadczyli nagłej i dramatycznej zmiany liczby przypadków i ofiar śmiertelnych, skoro obie grupy miały podobną liczbę przed kampanią szczepień? Oto fragment wywiadu z dziennikarzem Giladem Atzmonem, który wyjaśnia, co się właściwie wydarzyło: ( Zobacz cały wywiad w The Unz Review - Idź do 20-minutowej oceny).

„Kiedy rozpoczęła się kampania szczepień, zauważyliśmy bardzo interesującą zmianę. Podczas gdy ortodoksyjni Żydzi szli masowo, aby dostać„ szczepionkę ”, Palestyńczycy (izraelscy Arabowie) nie stosowali się do tego schematu. Na wczesnych etapach kampanii szczepień, w W styczniu odnotowaliśmy 15-krotny wzrost zachorowalności w segmencie ortodoksyjnych Żydów, podczas gdy zaobserwowaliśmy znaczny spadek (zachorowalności) w izraelskim segmencie arabskim. Brak szczepienia spowodował gwałtowny spadek zachorowalności . To było wtedy że zacząłem rozumieć, że istnieje związek między szczepieniami a zachorowalnością ”. (UWAGA - wszystkie powyższe pytania pochodzą z artykułów Gilada Atzmona w The Unz Review, wymienionych poniżej)

Więc co to wszystko znaczy? Co te niepokojące wyniki mówią nam o najbardziej agresywnej kampanii szczepień, jaką kiedykolwiek przeprowadzono w kraju, który został skutecznie odizolowany od reszty świata? (Izrael nadal jest zamknięty)

Mówią nam dwie rzeczy: Mówią nam, że media rozpowszechniają dezinformację o fikcyjnym sukcesie Izraela w walce z Covid-19.

Mówią nam, że szczepienia stworzyły nowy szczep infekcji, który może być bardziej zaraźliwy i bardziej śmiertelny niż oryginał.

Oto jak podsumował to Atzmon:

„Dowody zebrane w Izraelu wskazują na ścisłą korelację między masowymi szczepieniami, przypadkami i zgonami. Ta korelacja wskazuje na możliwość, że to zaszczepieni faktycznie rozprzestrzeniają wirusa lub nawet szereg mutantów, które są odpowiedzialne za radykalną zmianę objawów powyżej." („ Dyrektor generalny firmy Pfizer, Albert Bourla, przyznaje, że Izrael jest„ światowym laboratorium ”.” , Gilad Atzmon, The Unz Review)

Bingo. Szczepionki są źródłem nowej mutacji, za którą wini się brazylijskie, południowoafrykańskie, brytyjskie lub jakiekolwiek inne „wariantowe” dywersje, które są przywoływane, aby stworzyć wiarygodną wymówkę dla tego, co autorzy tej farsy już wiedzą, że jest prawdą: Że same szczepionki mogą być źródłem problemu , źródłem zmian demograficznych, źródłem nowych przypadków, źródłem nowych hospitalizacji i źródłem nowych zgonów. Warto zauważyć, że mamy do czynienia ze w 100% syntetycznym koktajlem, który jest zaprojektowany tak, aby robić dokładnie to, co robi teraz w Izraelu, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i wszystkich innych krajach, które obecnie wstrzykują go dużą część swoich populacji. toksyczna substancja."

G
Gość

Pałą i gazem bym ich zaszczepił.

G
Gość

"Niewątpliwym atutem będzie też brak konieczności poddawania kwarantannie zaszczepionych funkcjonariuszy, a dzięki temu mniejsza absencja w służbie " - atutem? Hahaha chyba dalej nie wiecie czemu tylko 60%....

Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie