Szczęśliwa „7” Marsylii

(RP)
Francja. Marcelo Bielsa wydawał się bardzo zdziwiony, gdy w 3. minucie doliczonego czasu gry Andre-Pierre Gignac podbiegł właśnie do niego, aby cieszyć się z gola.

Trener Olympique Marsylii nie jest przyzwyczajony do takich zachowań, ale rozumie, że odrobina szaleństwa jest uzasadniona. OM wygrała siódmy (!) mecz z rzędu i to w ostatniej akcji. Bohaterem znów został Gignac (9 bramek po 9 kolejkach), który po ponad roku wraca do kadry.

Kamil Grosicki (Rennes) grał 70 minut przeciw Lens, w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę i dostał notę 5. Dominik Furman (Toulouse) znów nie znalazł się w składzie meczowym. Lyon rozgromił Lille 3:0. Wszystkie gole zdobył Alexandre Lacazette.

Wyniki

Caen – Marsylia 1:2 (0:0), King 84 – Romao 74, Gi­gnac 90+3; Rennes – Lens 2:0 (0:0), Ntep 54 i 84; Nice – Montpellier 1:1 (0:0), Palun 90+3 – Hilton 72; Bastia – Lorient 0:2 (0:0), Peybernes 48 s., Su­nu 62; Evian – Metz 3:0 (0:0), Doukoure 62 s., Waas 75 k., Bruno 81; Reims – Bordeaux 1:0 (0:0), Fortes 32; St Etienne – Toulouse 0:1 (0:1), Ben Yedder 22; Guingamp – Nantes 0:1 (0:0), N’Ko­udou 33; Lyon – Lille 3:0 (2:0), Lacazette 39, 45 i 84. Po zamknięciu numeru: Paris SG – Monaco.

1. Marsylia 9 22 23–8

2. Bordeaux 9 17 15–9

3. Lille 9 15 7–5

4. Nantes 9 15 7–6

5. Paris SG 8 14 14–5

6. Lyon 9 14 15–8

7. Montpellier 9 14 8–5

8. Toulouse 9 14 13–11