Szczęśliwe dogrywki

JOT
NBA. Drugi raz z rzędu Phoenix Suns wygrali wyjazdowy mecz po dogrywce. Poprzednio pokonali Indiana Pacers, tym razem w doliczonym czasie byli lepsi od New Jersey Nets.

Po wyrównanych czterech kwartach był remis 96-96. Dogrywkę wygrały "Słońca" 8-7. O zwycięstwie gości przesądził Channing Frye rzutem za 3 pkt na 6,6 s przed końcem. Wśród gospodarzy wyróżnił się Brook Lopez - 28 pkt i 10 zbiórek. - Aby wygrać, potrzebowaliśmy sporo szczęścia. Fortuna jednak nam sprzyjała - powiedział trener gości Alvin Gentry. To już był drugi mecz w tych rozgrywkach, w którym Suns pokonali Nets w dogrywce.

Marcin Gortat, znów rezerwowy, zagrał przez 29.28 min, zdobył 17 pkt - najwięcej dla swej drużyny, trafił 8 na 11 rzutów z gry, 1 z 2 wolnych, miał 5 zbiórek, 2 przechwyty, 1 stratę, 1 faul. Polski koszykarz przekroczył granicę 1000 pkt zdobytych w NBA w sezonie zasadniczym (ma ich 1002, a z play-off 1132).

Suns z bilansem 31 wygranych spotkań i 27 porażkami awansowali na 9. miejsce w Konferencji Zachodniej i walczą o play-off.

WYNIKI:

New Jersey - Phoenix 103-104 po dogr., Washington - Chicago 77-105, Denver - Atlanta 100-90, Utah - Boston 102-107, Sacramento - LA Clippers 105-99.