Szczęśliwe po porażce

(KIER)
Koszykówka. Zespół tarnowskiego Pałacu Młodzieży zajął 2. miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadetek i - razem z UKS La Basket Warszawa - awansował do ostatniej fazy rywalizacji.

- Składamy wniosek o przyznanie organizacji finałów i, bogatsi o doświadczenia, chcemy powalczyć o medale - mówi Mariusz Siedlik, asystent Pawła Michalika, trenera tarnowianek.

Zawodniczki Pałacu Młodzieży rozpoczęły tarnowski turniej półfinałowy od porażki 69:78 z faworytkami z Warszawy. W innym meczu Basketball Bryza Pruszcz Gdański pokonał MUKS Supravis Bydgoszcz 69:65.

W drugiej serii La Basket pokonał Supravis 60:36, a tarnowianki rozgromiły 89:59 zespół z Pruszcza Gdańskiego.

Następnie pewny już awansu La Basket zwyciężył Bryzę 97:61. O tym, kto wejdzie do finałów MP z 2. miejsca, miał zadecydować mecz Pałacu z Supravisem. Po dwóch kwartach 34:28 prowadził zespół z Tarnowa. Rywalki nie złożyły jednak broni. W III kwarcie uzyskały przewagę 14 punktów i w ekipie Pałacu zapanował niepokój. Porażka gospodyń różnicą 16 pkt dawałaby awans koszykarkom Supravisu.

Sprawy w swoje ręce wzięła jednak reprezentantka Polski Wiktoria Kuczyńska. Zdobyła pod rząd pięć punktów, za „ trzy” trafiła Oliwia Węglarz. Świetnie grająca Wiktoria opuściła boisko za pięć fauli, ale nadal znakomicie grała jej siostra Aleksandra. Cenne punkty zdobywały Klaudia Stachura i Karolina Laszota. Tarnowianki uważnie grały już do końca i mimo iż przegrały 54:58, mogły się cieszyć z awansu. Do drużyny All Stars turnieju została wybrana W. Kuczyńska.