Szczęsny uratował Romę

(FIL)
Włochy. W meczu kolejki Roma pokonała na własnym boisku obrońcę tytułu Juventus Turyn 2:1. W bramce rzymian znów dobrze spisał się Wojciech Szczęsny.

Do przerwy nasz rodak był niemal bezrobotny, potem, przy stanie 2:0, z bliska pokonał go Paulo Dybala. W doliczonym czasie gry kapitalnie obronił "główkę" Leonardo Bonucciego.

Empoli przegrało na San Siro z Milanem 1:2. W zespole gości zagrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński. Pierwszy najpierw nie zatrzymał Carlosa Baccy, a potem spóźnił się do piłki po kornerze i głową uprzedził go Luiz Adriano. Drugi tuż po przerwie mógł zaskoczyć Diego Lopeza.

Wyniki
Bologna - Sassuolo 0:1 (0:0), Flores 86; Milan - Empoli 2:1 (1:1), Bacca 16, Adriano 69 - Saponara 20; Roma - Juventus 2:1 (0:0), Pjanić 62, Dżeko 79 - Dybala 88. Po zamknięciu numeru: Udinese - Palermo, Napoli - Sampdoria, Carpi - Inter, Chievo - Lazio, Torino - Fiorentina, Atalanta - Frosinone, Genoa - Hellas.