Szczęsny zadowolony

(FIL)
Włochy. Wojciech Szczęsny udanie zadebiutował w Serie A. W inauguracyjnej kolejce jego nowa drużyna Roma zremisowała na boisku Hellas Werona 1:1.

- Jestem zadowolony z mojego debiutu, ale generalnie nie możemy się cieszyć z wyniku, ponieważ przyjechaliśmy do Werony po zwycięstwo. Musimy wygrywać takie mecze, o ile chcemy zdobyć tytuł, a tak przecież jest - powiedział Szczęsny po meczu.

Polak popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, broniąc tuż przed przerwą strzał Samuela Souprayena oraz wkrótce po zmianie stron uderzenie i dobitkę Emila Hallfredssona. Popełnił też jeden poważny błąd, ale uratował go Daniele De Rossi.

W 61 minucie Polak był już bez szans. Pokonał go strzałem z bliska Bosko Janković. Rzymianie doprowadzili do wyrównania po strzale Alessandro Florenziego (nie popisał się wtedy miejscowy bramkarz Rafael).

Szczęsny zastąpił Morgana De Sanctisa, który w dwóch poprzednich sezonach zagrał w 71 z 76 ligowych meczach Romy. Rywalizacji z 38-letnim Włochem w ubiegłym sezonie nie wygrał Łukasz Skorupski i został wypożyczony do Empoli.

Juventus Turyn sensacyjnie przegrał u siebie z Udinese 0:1. Mecz stał na słabym poziomie. Obrońcy tyułu mieli przewagę, ale grali nieskutecznie. A w końcówce spotkania stracili gola.

Wyniki
Hellas - Roma 1:1 (0:0), Janković 61 - Florenzi 66; Juventus - Udinese 0:1 (0:0) , Thereau 78; Lazio - Bologna 2:1 (2:1), Biglia 17, Kishna 23 - Mancosu 43; Juventus - Udinese 0:1 (0:0) , Thereau 78. Po zamknięciu numeru: Inter - Atalanta, Fiorentina - Milan, Sassuolo - Napoli, Empoli - Chievo, Palermo - Genoa, Frosinone - Torino i Sampdoria - Carpi.