Szczubiał zadowolony

KRZYK
W sobotę nasi koszykarze ulegli Grecji 71-77 (34-41). Punkty: Szewczyk 13, Pluta 13, Tomczyk 10, Majchrzak 9, Krzykała 7, Szybilski 7, Grudziński 5, Szcześniak 4, Dylewicz 3.

Mimo dopiero 3. miejsca w Szwecji

Reprezentacja Polski koszykarzy zajęła trzecie miejsce w turnieju w Soedertelje. W trzech meczach drużyna poniosła dwie porażki - ze Szwecją i z Grecją oraz pokonała zespół Czech.
   Wczoraj Polacy odnieśli jedyne zwycięstwo, pokonując Czechy 89-87 (47-41) po dogrywce. Punkty: Tomczyk 21, Szawarski 14, Wiekiera 10, Grudziński 10, Dylewicz 7, Pluta 6, Majchrzak 6, Szybilski 5, Szcześniak 4, Krzykała 4, Sroka 2.
   Kadra zagrała w Szwecji bez Adama Wójcika, Macieja Zielińskiego i Joe McNaulla. Po przerwie wakacyjnej przed wyjazdem do Szwecji promem podopieczni Dariusza Szczubiała zdołali odbyć tylko jeden trening. W meczu z Grecją na około półtorej minuty przed zakończeniem spotkania był remis. Jednak za faule boisko musieli opuścić rozgrywający dobry mecz Dominik Tomczyk i Piotr Szybilski. Wczoraj pojedynek też był zacięty aż do końca, ostatecznie o sukcesie Polaków zadecydowała dogrywka. Przeciw Czechom nasi koszykarze egzekwowali aż 70 rzutów osobistych, ale byli w nich mniej skuteczni niż przy rzutach z akcji.
   - Z całego turnieju jestem zadowolony - jak na ten okres przygotowawczy i tę sytuację kadrową drużyna grała bardzo dobrze - powiedział trener reprezentacji Dariusz Szczubiał.