Szef kuchni restauracji Ed Red nagrodzony

Szef kuchni restauracji Ed Red nagrodzony

Katarzyna Kachel

Smaki Krakowa

Aktualizacja:

Smaki Krakowa

©Andrzej Banas

Smaki Krakowa 2015. To już ostatni tydzień głosowania w plebiscycie ,,Dziennika Polskiego”. Jeszcze do 28 września macie czas, by razem z nami wybrać najlepsze restauracje w mieście.

©Andrzej Banas

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":Adama Chrząstowskiego, członka Kapituły naszego plebiscytu, chyba nie trzeba przedstawiać.

To kucharz bezwzględny, wymagający i do bólu oddany temu, co robi. Na początku lat 90. współtworzył wraz z Kurtem Schellerem menu w warszawskim hotelu Bristol, dzisiaj prowadzi w Krakowie lokal Ed Red.

Miejsce to właśnie otrzymało rekomendację organizacji Slow Food Polska. Kolejną, obok wyróżnień Michelin oraz Gault&Millau, otrzymaną w niespełna półtora roku od otwarcia restauracji.

Slow Food to ruch społeczny i międzynarodowa organizacja skupiona na kulturze jedzenia, zajmująca się ochroną tradycyjnej kuchni regionalnej, produktów lokalnych i metod ich wytwarzania oraz producentów.

To prestiżowe wyróżnienie w Europie, na które dotychczas zasłużyły dwadzieścia trzy polskie restauracje.

Ed Red otrzymał je za „za pionierskie i mistrzowskie umiejętności kulinarne w propagowaniu i przyrządzaniu polskiej wołowiny dojrzewającej”.

Warto odwiedzić miejsce przy ulicy Sławkowskiej 3 i sprawdzić, co poleca pan Adam. Znakiem rozpoznawczym restauracji są dania mięsne, a specjalnością - steki sezonowane na sucho.

Na restaurację Ed Red głosować nie możecie. Aby plebiscyt był oparty na zasadach fair play, restauracja członka naszej Kapituły została z niego wyłączona. Wciąż jednak, do 28 listopada, macie szansę wysłać SMS na swoje ulubione miejsca w Krakowie.

Listę wskazanych przez Kapitułę restauracji znajdziecie obok. Wystarczy wpisać numer wybranego kandydata. Jeden wysłany SMS to 10 punktów. Kapituła plebiscytu w terminie do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii, które przejdą do III etapu plebiscytu. Wybierzemy w nim laureatów i przyznamy Grand Prix.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo