Szermierka. Krakowianie poza „8”

(ŻUK)
Bez sukcesów w postaci medali czy też miejsc w czołowych ósemkach wrócili z Wrocławia krakowscy szpadziści.

Siedmioro z nich reprezentowało barwy AZS AWF Kraków, trójka to zawodnicy Krakowskiego Klubu Szermierzy.

Najdalej zaszedł zawodnik akademików Konrad Miklaszewski, który w walce o czołową ósemkę uległ późniejszemu zwycięzcy - Maciejowi Bielcowi ze Szpady Wrocław, przegrywając 9:15. - Najlepiej z moich podopiecznych wypadła Wiktoria Zamachowska, która uległa Karolinie Mazanek z Muszkietera Gliwice 13:15 - mówi Bartłomiej Język. - Nie ma wstydu, bo jej rywalka zajęła potem trzecią lokatę. Wiktoria dzielnie walczyła, przegrała minimalnie. Jest widoczny postęp w porównaniu do ostatnich zawodów Pucharu Polski, w których uległa __tej samej rywalce 8:15.

Język prowadził swoich podopiecznych, choć przestał być już trenerem w KKS. - Przepisy jednak pozwalają na __to, by zawodnikami opiekowała się jedna osoba - mówi. - Może to być nawet rodzic. Nie jestem już związany z __KKS, ale dopóki będę mógł, to chcę towarzyszyć moim podopiecznym. Zresztą mam nadzieję, że nasza współpraca się nie skończy.

Język chce stworzyć sekcję przy Politechnice Krakowskiej, jest jednak jeszcze inna opcja.

- Na razie nie chcę zdradzać planów, być może w tym tygodniu coś się wyjaśni - mówi tajemniczo.

Dzisiaj Renata Knapik-Miazga oraz Aleksandra Zamachowska, jego podopieczne z KKS, wylatują na Puchar Świata do Buenos Aires. W weekend odbędą się tam zawody Pucharu Świata.