Sześć bramek i dwie asysty Arkadiusza Milika

Jerzy Filipiuk
Arkadiusz Milik strzelił aż sześć bramek i zaliczył dwie asysty dla Ajaxu Amsterdam w meczu II rundy Pucharu Holandii z JOS Watergraafsmerr (czwarty poziom rozgrywkowy). Jego drużyna wygrała 9:0 (3:0).

20-letni Polak do siatki trafił w 22, 26, 62, 82, 87 i 88 minucie. Wykorzystywał błędy 22-letniego bramkarza Mitchella Dijkstry i obrońców amatorskiego zespołu rywali. Rozegrał cały mecz.

Oprócz niego gole na Stadionie Olimpijskim zdobyli Lucas Andersen w 24, Ricardo Kishna w 64 i Queensy Menig w 70 min.

Wcześniej sześć bramek dla Ajaxu w pucharowym meczu strzelił w 2009 roku Urugwajczyk Luiz Suarez, była gwiazda Liverpoolu, a obcnie zawodnik Barcelony.

Milik, który 1 lipca został wypożczony na 2 lata z Bayeru Leverkusen (z opcją pierwokupu), wcześniej w barwach Ajaxu rozegrał tylko cztery spotkania.

Były zawodnik Cracovii, 22-letni Sebastian Steblecki strzelił bramkę dla Cambuur-Leeuwarden w wyjazdowym meczu Pucharu Holandii z Den Bosch, wygranym przez jego drużynę 4:0 (0:0). Polak trafil do siatki w 65 minucie. Był to jego debiut w nowej drużynie. Rozegrał całe spotkanie. Pozostałe gole zdobyli Mart Dijkstra w 60 i 67 oraz Martijn Barto w 89 min.

W meczu Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała u siebie z VfB Stuttgart 2:2 (0:0). Bardzo dobrze w ekipie gospodarzy spisał się Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę przy golu Pierre-Emericka Aubameyanga, przy stanie 0:2. Do remisu doprowadził Ciro Immobile. W doliczonym czasie gry po strzale Piszczka, goście wybili piłkę z linii bramkowej.