Sześć goli Gromnika i Tuchovii

Konrad Wołoszyn z Wisły (przy piłce) i Kamil Rybak z Victorii
Konrad Wołoszyn z Wisły (przy piłce) i Kamil Rybak z Victorii Fot. Jarosłw Boduch
GrupA II. Po remisie w Nowej Jastrząbce jedynym zespołem bez straty punktów są rezerwy Bruk-Betu Termaliki

Victoria Koszyce Małe - Wisła Szczucin 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Nytko 58, 0:2 Nytko 89, 0:3 Krupa 90+2.

Victoria: Ziółkowski - M. CichyI, Gorzkowski, K. Rybak, Kuboń - Mokwa (85 Boruch), Jarosz, Orlik, M. Jurczyk - S. Łątka, Majerczyk (60 K. Jurczyk).

Wisła: Liguz - Trójniak, Dernoga, Nowak, Kapuściak - Dynak (90 Ł. Łabuz), KołtonI[33], Nytko, Młodziński (74 KrupaI) - Zieliński, Wołoszyn (65 M. Łabuz).

Sędziował: Mateusz Libera (Żabno).

W 33 min czerwoną kartką ukarany został Kołton i wydawało się wówczas, że grający w osłabieniu lider ze Szczucina po raz drugi z rzędu może stracić punkty. Tymczasem po przerwie Wisła wypunktowała gospodarzy. Najpierw w 58 min po dalekim wyrzucie piłki z autu przez Nowaka, niemal z zerowego kąta celnie główkował przy dalszym słupku Nytko. Z kolei w ostatnich minutach gry błędy defensorów Victorii z zimną krwią wykorzystali kolejno Nytko i Krupa.
(JB)

Nowa Jastrząbka - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Płaczek 68, 1:1 T. Cielczyk 90+4.
Nowa Jastrząbka: Wiatr - M. Janus, M. Ba-ruchIII [70], A. BaruchI, KaliszI (52 KaziródI) - Pierzchała, Starzyk, Krauze, Kozioł - Płaczek, JachymI (46 Wielgus).
Dąbrovia: Płaneta - Wróbel, Rzepka, T. Ciel-czykI, J. CielczykI (70 Górka) - P. KotI, Minor (55 Ślęzak), PtakI, Grajdura (55 Chwałek), RzońcaI - KozickiI.

Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów).
Widzów: 150.
Pojedynek zespołów z kompletem wygranych zakończył się podziałem punktów. Goście zapewnili sobie remis w doliczonym czasie gry, gdy w zamieszaniu pod bramką Wiatra między słupki trafił T. Cielczyk. Miejscowi objęli prowadzenie w 68 min. Po kontrze, Pierzchała wrzucił piłkę na pole karne, a jego centrę sfinalizował strzałem głową Płaczek.

Gromnik - Dunajec Zbylitowska góra 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Niziołek 23, 2:0 J. Stachoń 31, 3:0 Kozłowski 46, 4:0 Kwiek 79, 5:0 Kucharzyk 83, 6:0 Masłoń 85 karny.
Gromnik: R. Truchan - Masłoń, Ryndak, Niziołek, Skruch - J. Słota, P. Kafel (59 Kucharzyk), J. Stachoń (46 D. Słota), Gniadek (64 K. Kafel) - Szczerba (77 Kwiek), Kozłowski.

Dunajec: K. Jewuła (60 Smoła) - J. Pacura, Krakowski, Grzyb, Brończyk (46 Ptak) - Broda (70 Fałda), GolińskiI, M. Tadel, Blecharski - Pawlik (46 LuberaI), P. Pacura.

Sędziował: Mateusz Kapustka (Tarnów).

W 23 min po dośrodkowaniu Szczerby z rzutu rożnego celnie główkował Niziołek. Wynik do przerwy ustalił w 31 min uderzeniem z 20 m J. Stachoń. Tuż po wznowieniu gry po przerwie, prowadzenie gospodarzy podwyższył po indywidualnej akcji Kozłowski, a w 79 min wrzutkę K. Kafla sfinalizował strzałem głową Kwiek. Cztery minuty później Kucharzyk pokonał Smołę uderzeniem z 25 metrów, natomiast w 85 min Masłoń wykorzystał rzut karny po faulu na Kozłowskim.

KS US Śmigno -Łukovia łukowa 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 A. Domagała 15, 2:0 Kozioł 24, 3:0 Marcinkowski 36, 3:1 A. Wałaszek 40, 4:1 A. Domagała 63, 5:1 Minorczyk 75.
Śmigno: Kornaus - D. Domagała, Szponder, Marcinkowski, Wódka - Kozioł (67 Kuta), NalepkaI (62 Świerczek), Szatko, Minorczyk (78 Ł. Domagała), Żaba (82 Kilian) - A. DomagałaI.
Łukovia: Bujak - LibirtI, Ł. Czosnyka, B. Czos-nyka I - Radoń (70 Głódź), Kopiński, S. Wała-szek (81 S. Wałaszek), Gdowski (46 Jurek), Smolik - K. Schab (46 S. Magiera), A. Wałaszek.

Sędziował: Mariusz Świętek (Żabno).
Widzów: 200.

Derby gminy Lisia Góra zakończyły się pewną wygraną nominalnych gospodarzy (mecz rozgrywany był w Łukowej). Beniaminek objął prowadzenie w 15 min po strzale A. Domagały z rzutu wolnego z 22 metrów. W 24 min z 25 metrów przymierzył Kozioł, a w 36 min akcja A. Domagały z Marcinkowskim zakończyła się uderzeniem tego drugiego. Honorowy, jak się potem okazało, gol dla Łukowej padł w 40 min po strzale głową A. Wałaszka. W 63 min w zamieszaniu podbramkowym po raz drugi na listę strzelców wpisał się A. Domagała. Ostatnia bramka była dziełem Minorczyka, który wykorzystał wrzutkę Żaby.

Ikar Odporyszów - Tuchovia Tuchów 0:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Płachno 25, 0:2 Dziża 28, 0:3 Dziża 29, 0:4 K. Baran 45, 0:5 Makowski 65, 0:6 K. Baran 70.
Ikar: Wajda - Flis (46 Pająk), D. Nieroda, Ptak, Kożuch - M. Warzecha, Krzaczek, Rzońca, BieśI, P. Nieroda - Partyński.
Tuchovia: Chwistek - Bobak, Niewola, Stańczyk, Damian - K. Baran, Czyż, Płachno (60 Stec), Dziża (46 Sarad), Makowski - Świątek.
Sędziował: Mateusz Brzuchacz (Tarnów).
Widzów: 50.

W 25 min Płachno wykorzystał podanie Makowskiego. Potem dwukrotnie w krótkim odstępie czasu trafił Dziża, a w 45 min po centrze z rzutu rożnego celnie główkował K. Baran. W 65 min Makowski zakończył swą akcję strzałem z pola karnego, pięć minut później K. Baran zaskoczył Wajdę uderzeniem, po rykoszecie, z 25 metrów.

Ciężkowianka Ciężkowice - Zorza Zaczarnie 5:1 (1:1)

Bramki: 0:1 P. Bezkosty 2, 1:1 Musiał 9, 2:1 Deś 55, 3:1 Kapałka 62, 4:1 K. Biedroński 82, 5:1 Żaba 90+1.
Ciężkowianka: Sudoł - T. Popiela, Oleksowicz, Deś, Kapałka - KucharzykI, Bryt (81 Ruchwa), Ł. Popiela (73 Żaba), K. BiedrońskiI - Musiał (65 Kwaśny), NowakI.
Zorza: Klich (46 Starzec) - Jagiełło, Pabjan, SzegdaI, D. Bezkosty - PapugaI (46 Stach), Madej, P. Bezkosty, Gromadzki (60 Czaicki) , T. Kapustka - Kuta (65 Libirt).

Sędziował: Paweł Gmyrek (Żabno).
Widzów: 130.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gości, w 2 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił bowiem P. Bezkosty. W 9 min Musiał z 15 metrów przelobował jednak Klicha, a w drugiej połowie trafiali tylko miejscowi. Najpierw w zamieszaniu bramkę zdobył Deś, następnie Kapałka sfinalizował akcję Desia, w 82 min celnie główkował K. Biedroński, a w doliczonym czasie wynik strzałem przy słupku ustalił Żaba.

Wietrzychowice - Bruk-bet Termalica ii Nieciecza 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Szumlański 6, 0:2 Szumlański 20, 0:3 Krupa 47, 1:3 Ł. Bratko 79.
Wietrzychowice: Antosz - Pawlik (55 Wil-kosz), JanikI, Nykiel, JesionkaI - A. Gwóźdź, Nowak (25 Wróbel), G. Lechowicz, M. Wrona (70 Ł. Bratko) - Koziński, D. Bratko.
Bruk-Bet Termalica II: Zaborowski - CierlikI, Tubek, M. Skowron, Pikul - P. SkowronI (75 Musiał), Kopeć, Kabała, Bigos - Krupa, Szumlański.

Sędziował: Paweł Gądek (Tarnów).
W 6 min Szumlański strzałem z 4 metrów do pustej bramki sfinalizował akcję Krupy i Pikula. W 20 min ten sam zawodnik trafił z 10 metrów. Tuż po przerwie Krupa wykorzystał podanie z rzutu wolnego. Jedyna bramka dla Wietrzychowic padła w 79 min, gdy Ł. Bratko trafił z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego.