Sześć goli na Camp Nou

FIL
Wyniki: Malaga - Racing Santander 2-0 (1-0), Edgar 18, Amoroso 90+1; Barcelona - Villarreal 3-3 (2-2), Ronaldinho 34, Giuly 37 i 48 - Forlan 17, 30 karny i 70.

Osiem bramek padło w dwóch ostatnich niedzielnych meczach 37., przedostatniej kolejki hiszpańskiej ligi piłkarskiej.
   Emocjonujące widowisko oglądali kibice na stadionie Camp Nou, gdzie Barcelona zremisowała z Villarreal 3-3. Obie drużyny grały niezwykle ofensywnie i dzięki temu kibice ani przez moment nie mogli się nudzić. Goście prowadzili już 2-0. W głównej roli wystąpił Forlan, który najpierw popisał się fantastycznym strzałem w sam róg bramki Jorquery, a potem skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowany za faul Oleguera. Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu - po "główce" Ronaldinho i trafieniu Giuly'ego. Ten ostatni podwyższył wynik po przerwie, gdy najpierw... skiksował Eto'o. Wynik ustalił pięknym lobem Forlan, który wykorzystał błąd Oleguera (nie ocenił dobrze, jak odbije się piłka). Na boisku pojawili się trzej gracze "Barcy", którzy długo pauzowali z powodu kontuzji: zaraz po przerwie pojawił się Edmilson, a potem Gabri i Larsson. Ten ostatni zebrał najwięcej oklasków z całej trójki. Dla Iniesty mecz ten był również szczególny: po raz pierwszy nie pojawił się na boisku w meczu ligowym.
   Najlepsi strzelcy: 24 - Eto'o (Barcelona), 23 - Forlan (Villarreal), 22 - Oliveira (Real Betis), 20 Ronaldo (Real Madryt), 18 - Baptista (Sevilla), 16 - Riquelme (Villarreal) i Torres (Atletico).
   Czołówka tabeli: Barcelona 83, Real Madryt 77, Villarreal 62, Real Betis 61, Sevilla 60, Espanyol 58 pkt. (FIL)