Sześć medali Wisły

PAN
JUDO. Jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy krakowskiej Wisły podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Bytomiu.

Na najwyższym stopniu podium stanął Oskar Kordaś, który okazał się najlepszy w kategorii wagowej do 38 kg. Srebrne medale wywalczyli Karolina Sobalska (70 kg) i Bartosz Karaś (42 kg). Na trzecich miejscach zaś uplasowali się: Karolina Bobilewicz (40 kg), Aleksandra Bień (63 kg) oraz Karol Jarosiński (46 kg). Oprócz wyżej wymienionych, troje innych wiślaków zdobyło punktowane miejsca. Na piątych lokatach uplasowali się Julia Klimek i Hubert Guzowski, zaś na siódmej Sławomir Piwowarczyk.

W tym tygodniu wiślacką młodzież czeka Międzynarodowy Turniej w Bochni, potem będzie czas na budowanie formy na zgrupowaniu klubowym w Zemplinskiej Siravie oraz na obozie kadry wojewódzkiej w Niedzicy. Wszystko pod kątem najważniejszej imprezy w roku, czyli październikowego Pucharu Polski, który w tej kategorii wiekowej jest traktowany jak mistrzostwa kraju. (PAN)