Szewczenko w formie!

Spore emocje były w Leeds (mecz Leeds - TSV 1860 Monachium 2-1), co jest w dużej mierze zasługą cypryjskiego sędziego. Mecz bez przesady można nazwać sędziowską komedią pomyłek. W I połowie za urojony faul sędzia wyrzucił z boiska gracza gości Zelicia, potem przyznał gospodarzom niesłuszny rzut karny za faul przed linią pola karnego. Potem nagle sędzia cypryjski stał się bardzo rygorystyczny w stosunku do graczy Leeds, usunął dwóch graczy gospodarzy i Leeds kończył mecz w dziewiątkę. Gospodarze prowadzili 2-0 do 94 minuty spotkania, wtedy w ostatniej akcji meczu Agostino z TSV strzelił gola, co w zasadniczy sposób może wpłynąć na bilans dwóch spotkań.

Cypryjska komedia pomyłek

Kilka zaskakujących wyników w meczach kwalifikacyjnych Ligi Mistrzów padło na innych stadionach europejskich, Sturm Graz pokonał drużynę Dudka i Rząsy Feyenoord 2-1, Besitkas Stambuł rozgromił Lokomotiw Moskwa 3-0, Tirol Innsbruck (z Gilewiczem i Brzęczkiem) zremisował z finalistą LM Valenicą 0-0 i co jest największym zaskoczeniem była wygrana szwedzkiego Helsingborgs nad Interem Mediolan 1-0.
 Słynny Milan męczył się z Dinamo Zagrzeb, goście prowadzili 1-0, potem klasę pokazał Szewczenko, zdobył dwa gole i gospodarze prowadzili 2-0. Obawiam się, że naszym obrońcom nie łatwo będzie zatrzymać 2 września w Kijowie tego świetnego napastnika. W II połowie reprezentacyjny obrońca włoski Costacurta, w starciu z graczem gości, paskudnie rozbił głowę (to był ewidentny faul Costacurty, który zarobił żółty kartonik) i kończył mecz w bandażu na głowie.
 W ostatniej minucie gospodarze po strzale młodego Comandiniego (wszedł na boisko pod koniec meczu) strzelili trzeciego gola i Milan może odetchnąć. Zaliczka dwóch bramek powinna wystarczyć na rewanż, choć Chorwaci na swoim boisku mogą być bardzo groźni.
 Przegrała inna znana włoska firma Inter Mediolan. Drużyna szwedzka Helsingborgs IF zagrała życiowy mecz, a decydującego gola zdobył w 82 minucie Hansson.
 Potwierdza się dobra opinia o futbolu tureckim, to już nie tylko Galatasaray, we wtorek świetnie zagrał Besitkas Stambuł, pokonując Lokomotiw Moskwa 3-0 po bramkach Nihaty 10, Noumy 80 i Karahana 90 minuta. Szturm gospodarzy w ostatnich 10 minutach był imponujący.
 W innej drużynie tureckiej, zdobywcy Pucharu UEFA Galatasaray zadebiutował Portugalczyk Jardel kupiony w miejsce Sukura sprzedanego do Interu. W zwycięskim spotkaniu na wyjeździe z St. Gallen (Szwajcaria) 2-1, Jardel zdobył oba gole.
 Komplet wyników III rundy LM:
 Polonia Warszawa - Panathinaikos Ateny 2-2 (1-2), Inter Bratysława - Olympique Lyon 1-2 (0-0), Zimbru Kiszyniów - Sparta Praga 0-1 (0-1), Broendby Kopenhaga - Hamburger SV 0-2 (0-0), Sturm Graz - Feyenoord Rotterdam (z Dudkiem i Rząsą) 2-1 (1-1), Besiktas Istambuł - Lokomotiw Moskwa 3-0 (1-0), Szachtior Donieck - Slavia Praga 0-1 (0-0) Dynamo Kijów - Crvena Zvezda Belgrad 0-0, Anderlecht - FC Porto 1-0 (1-0), Herfoelge BK (Dania) - Glasgow Rangers 0-3 (0-2), FC St. Gallen - Galatasaray Stambuł 1-2 (1-1), FC Tirol Innsbruck - FC Valencia 0-0, AC Milan - Dinamo Zagrzeb 3-1 (1-1), Helsingborg IF - Inter Mediolan 1-0 (0-0), Leeds United - TSV 1860 Monachium 2-1 (1-0), Dunaferr SE - Rosenborg Trondheim 2-2 (0-0).