Szkoda szansy

Koszykówka - III liga

Był to kolejny mecz minimalnie przegrany przez sądeczan. W drużynie rywali wystąpił Marcin Strzelec, do niedawna czołowy zawodnik STS Wikar Nowy Sącz.

STS Wikar Nowy Sącz

- KS Cracovia Kraków 73-75

(15-25, 26-18, 19-20, 12-12)

Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Grzegorz Przybyło z Gorlic. Widzów: 150.

STS Wikar: Ruchała 13, Berowski 10, Ł. Wańczyk 25 (4x3), Ferenc 13 (1x3), Kuźma 7, Fałowski.

Cracovia: Hornat 9, Dziura 24, Szybowicz 2, Bryzek 2, Sarota 14, Knap 7, Bętkowski 2, Strzelec 10, Czaja 5.

Pierwsza kwarta należała do gości, którzy szybko osiągnęli przewagę. Druga część meczu również należała do Cracovii. Drużyna gości prowadziła już 31-19 i wydawało się, że STS dozna wysokiej porażki. Tymczasem młodzi sądeczanie zaczęli odrabiać straty. Celnymi rzutami popisywali się Wańczyk, Kuźma i Ruchała. Dzięki temu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43-41 dla Cracovii.

Po przerwie zaczął prawdziwy mecz. Sądeczanie poczuli, że mogą wygrać. Na parkiecie szalał Łukasz Wańczyk, który trafił za trzy punkty aż cztery razy i należał do najskuteczniejszych zawodników na parkiecie. Tuż przed końcem meczu Cracovia prowadziła 73-70. Po ładnej akcji sądeczan wyrównał rzutem za trzy Łukasz Wańczyk. Jednak kontra gości i celny rzut Hornata przyniosły zwycięstwo krakowianom. (JEC)