Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła dodaje skrzydeł

TYM
Około 12 tysięcy osób wzięło udział w VI Targach Edukacyjnych, które odbyły się w hali wystawienniczej przy ul. G. Zapolskiej. Podczas imprezy młodzież mogła poznać ofertę ponad 160 placówek oświatowych.

Prostowanie włosów przed studiami

   Na targach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Swoją ofertę przygotowały szkoły państwowe i prywatne różnych szczebli. Młodzież miała więc okazję poznać m.in. zasady rekrutacji oraz program nauczania liceów ogólnokształcących, a także techników, szkół zawodowych, szkół specjalistycznych i językowych oraz wyższych uczelni. Imprezie towarzyszyły również liczne pokazy, m.in.: mody, aerobiku, tańca czy też walki wręcz i chwytów obezwładniających przygotowane przez uczniów prezentujących się placówek. Skorzystać można było również z możliwości bezpłatnego wykonania makijażu. Duży tłok panował także m.in. przed stoiskiem Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie, z którego można było odejść z nową fryzurą wykonaną przez uczennice ze szkoły fryzjerskiej. - Mam zamiar dokładnie wyprostować włosy. Wcześniej sprawiłam już sobie odpowiedni makijaż. Do tego znalazłam również ciekawą ofertę studiów. Po ukończeniu liceum planuję kontynuować naukę w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeżeli nie uda mi się tam zdać egzaminów wstępnych, będę chciała się dostać na Akademię Rolniczą - wyznała 18-letnia Jolanta Pedyńska z LO w Połańcu. Duży ruch panował też przy stoiskach szkół ekonomicznych, budowlanych, a także szkolących pracowników ochrony. - Mechanik pojazdów samochodowych to zawód z przyszłością. W naszej ofercie mamy kształcące w tej specjalności technikum i zasadniczą szkołę zawodową dla młodocianych pracowników. Warto z niej skorzystać - zachęcał Dariusz Bodura z ZSM nr 2 w Krakowie. Ciekawie reklamowały się również licea. XXI LO - na którego stoisku można było zobaczyć sztucznego i żywego (przebrana uczennica) anioła - informowało, że nauka w nim dodaje skrzydeł.
   Nie wszyscy byli jednak zadowoleni z prezentowanych ofert. - Wybór nie jest wielki. Nie ma np. oferty liceów nr: I, V czy VIII - narzekał 16-letni Michał Bundyra. - Więcej ofert szkół średnich można znaleźć w Internecie. Nie trzeba było przychodzić na targi - dodał jego rówieśnik Kamil Siekacz. Zwrócił on również uwagę, że lepiej przygotowały się wyższe uczelnie. Tam najczęściej pytano o liczbę kandydatów przypadających na jedno miejsce w czasie egzaminów wstępnych i zasady rekrutacji. Na stoisku Uniwersytetu Gdańskiego największym zainteresowaniem cieszyła się oceanografia i skandynawistyka.
   Z targów zadowoleni byli natomiast nauczyciele, mający możliwość uczestniczenia w licznych kursach i szkoleniach. - Podczas targów mam możliwość poznania wielu nowych podręczników. Na pewno pomoże mi to w wyborze tego właściwego, z którego będą zadowolone uczone przeze mnie dzieci - powiedziała Joanna Juszczak-Guca, nauczycielka z Przedszkola Samorządowego nr 35 w Krakowie, która brała udział w szkoleniu na temat edukacji 6-latków. (TYM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski