Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szkoła pod młotek

SYP
OLKUSZ. Dwa miliony sto tysięcy złotych wynosi cena za budynek dawnego olkuskiego Zespołu Szkół nr 2 przy OFNE.

Czy budynek po dawnej szkole przyzakładowej znajdzie nabywcę?

Ostatnio władze powiatu oficjalnie ogłosiły o przeznaczeniu do sprzedaży budynku szkoły wraz z liczącą prawie 23 ary działką przy ul. Partyzantów 8. Dwupiętrowy budynek byłej szkoły ma powierzchnię 1566 m kw. Szkoła została zlikwidowana przez władze powiatu przed dwoma laty. Nie prowadzono naboru do pierwszych klas, który przejął olkuski "Mechanik", a w szkole przy ul. Partyzantów kontynuowali naukę ci uczniowie, którzy rozpoczęli ją przed likwidacją placówki.

Powodem likwidacji był postępujący niż demograficzny i problemy z naborem do pierwszych klas, złe warunki lokalowe i brak zaplecza do zajęć wychowania fizycznego. Szkoła działała w zaadaptowanym bloku mieszkalnym. Przed dwoma laty uczęszczało do niej 316 uczniów.

Pytanie, co się stanie z budynkiem? Z informacji starostwa wynika, że "zbycie nieruchomości nastąpi w formie przetargu". Zaznacza się jednak, że pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości przysługuje bez przetargu między innymi spadkobiercom poprzednich właścicieli.

Obok budynku byłej szkoły wznosi się niemal bliźniaczy budynek, w którym są mieszkania komunalne należące do gminy. Czy władze Olkusza nie mogłoby przejąć od starostwa budynku po byłej szkole i zaadaptować go na mieszkania, tym bardziej, że był on budowany właśnie w tym celu? Jak udało nam się dowiedzieć w olkuskim starostwie były prowadzone rozmowy z władzami gminy na temat zamiany budynków. W zamian starostwo mogło otrzymać należący do gminy budynek byłego przedszkola, w którym mieści się Powiatowy Urząd Pracy. Okazało się jednak, że taka zamiana nie jest możliwa, gdyż nie są do końca uregulowane sprawy własności gruntów, na których wznosi się budynek PUP.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski