Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła w Śledziejowicach w ogólnopolskim programie "Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego". Uczniowie zdobywają wiedzę o finansach

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach
Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach fot. UMiG Wieliczka
„Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego” to ogólnopolski program edukacyjny, popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Projekt ten jest realizowany jest po raz pierwszy, w okresie styczeń – kwiecień 2021. Wśród szkół które biorą w nim udział jest podstawówka w Śledziejowicach koło Wieliczki.

FLESZ - Koniec nauki hybrydowej. Dzieci wracają do szkół

Celem programu jest m.in. aktywizacja nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw - na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia - przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Szkole zespoły, nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania.

W SP w Śledziejowicach drużynę ambasadorów tworzą uczniowie klas VII i VIII: Wiktoria Poźniak, Nikola Kubacik, Wiktor Nenko-Samborek, Błażej Luraniec i Dawid Koss, a ich opiekunami są nauczycielki Renata Palińska i Anna Kumięga.

Na ich zaproszenie z uczniami szkoły spotkali się eksperci z zakresu finansów, ekonomii oraz psychologii: Magdalena Nenko-Samborek (absolwentka Akademii Ekonomicznej, obecnie Business Development Manager w międzynarodowej firmie logistycznej CAT LC POLSKA), Katarzyna Wójcik (absolwentka Wydziału Komunikacji i Zarządzania i Wydziału Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie Senior Recruiting Coordinator w firmie PeopleScout), Tadeusz Luraniec (absolwent Wydziału Politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Administracji i Zarządzania Funduszami Europejskimi Akademii Ekonomicznej).

Podczas spotkania uczniowie poznali kwestie dotyczące finansów w życiu osobistym (m.in. formy inwestowania, zarządzanie własnymi finansami, nowoczesna bankowość), sposoby rekrutacji do firmy (jak zdobyć dobrze płatną pracę, jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej itp.) oraz jak zadbać o swoje finanse, by uzyskać dobrą emeryturę (m.in. dodatkowe ubezpieczenia pracownicze).

- W projekt włączyli się również nauczyciele, wykorzystując każdy temat lekcji, w którym można było połączyć treści programowe z zagadnieniami ze świata finansów i ekonomii. Dzięki ich zaangażowaniu o finansach można było usłyszeć m.in. na lekcjach historii, biologii, geografii, chemii, matematyki i techniki, a nawet wychowania fizycznego – zaznacza Renata Palińska.

.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski