Szkolenia BHP dla firm, obsługa firm w zakresie BHP - specyfika kursów i ich zakres

Materiał partnera zewnętrznego
Ustawowym obowiązkiem każdego pracodawcy jest organizowanie szkoleń BHP dla pracowników. Muszą się one odbywać w godzinach pracy oraz na koszt pracodawcy. Niezwykle ważne jest, aby szkolenia tego typu zostały przeprowadzone z najwyższą starannością o jakość, merytoryczność oraz atrakcyjność przekazu.

Kilkugodzinne szkolenia, które są tylko i wyłącznie mówione, nie angażują uczestników zwyczajnie stają się mniej atrakcyjne, a co za tym idzie, pracownicy niewiele z takiego kursu wynoszą. Warto więc zainwestować w ciekawe materiały, najlepiej w skondensowanej, ciekawie zaprezentowanej formie. Warto pomyśleć o materiałach multimedialnych czy nagraniach wideo z przykładami. Tego typu nowoczesne szkolenia naszym zdaniem prowadzone przez krakowską firmę Tarbonus, która ma swoje oddziały również w Kielcach, Tarnobrzegu i Warszawie, a zakresie doradztwa działają również w Poznaniu. Jakie szkolenia z zakresu BHP oferują dla firm?

Szkolenia okresowe pracodawców

Pełna nazwa tego typu szkolenia to szkolenie okresowe pracodawców i innych osób kierujących pracownikami. Jest ono organizowane w formie seminarium, kursu lub tak zwanego samokształcenia kierowanego. Ta ostatnia forma kształcenia jest przeprowadzana w oparciu o szczegółowy program szkolenia opracowany przez organizatora. W trakcie trwania kursu konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków dydaktycznych. Głównie chodzi i wprowadzenie do szkoleń elementów ruchomych czyli prezentacji multimedialnychi filmów. Opisywane szkolenie przeznaczone jest dla: pracodawców, w tym osób kierujących przedsiębiorstwami państwowymi, spółkami, zakładami prywatnymi, urzędami, spółdzielniami, innych osób kierujących pracownikami (mistrzów, brygadzistów, kierowników wydziałów i innych komórek organizacyjnych). Celem tego szkolenia jest uzupełnienie wiedzy i umiejętności oraz ich aktualizacja, w szczególności w zakresie: oceny zagrożeń występujących w procesach pracy oraz ryzyka związanego z tymi zagrożeniami, kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, ochrony pracowników przed zagrożeniami związanymi z wykonywaną pracą. Na szkolenie tego typu należy zarezerwować sobie 16 godzin. Dodatkowo każdy kto uczestniczy w szkoleniu otrzymuje podręcznik „Pracodawca i kierownik. Materiały dydaktyczne do szkolenia okresowego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy” wydawnictwa TARBONUS oraz możliwość konsultacji z wykładowcą. Szkolenia o tej tematyce są organizowane w Kielcach, Tarnobrzegu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W bieżącym roku ostatnie szkolenia odbywają się 7 i 13 grudnia.

Szkolenia okresowe pracowników administracyjno-biurowych

Szkolenia te podobnie jak szkolenia okresowe pracodawców mogą być organizowane w formie kursu, seminarium lub samokształcenia kierowanego. Uczestnicy, którzy zdecydowali się na formę samokształcenia kierowanego otrzymują specjalnie przygotowane materiały (przepisy, skrypty, zestawy pytań kontrolnych), które umożliwiają przyswojenie umiejętności i wiadomości, które objęte są programem szkolenia. Szkolenie skierowane jest do pracowników, którzy pracują przy obsłudze monitorów ekranowych, a także pracowników placówek takich jak służba zdrowia, szkoły (lub innych placówek oświatowych), jednostek badawczo-naukowych oraz innych pracowników, którzy narażeni są oddziaływanie czynników szkodliwych dla zdrowia, pracujących w warunkach uciążliwych i niebezpiecznych lub osób, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo i higienę pracy. Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu: oceny zagrożeń związanych z wykonywaną pracą, metod ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, postępowania w razie wypadku oraz w sytuacjach awaryjnych, kształtowania warunków pracy w sposób zgodny z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Szkolenie tego typu zazwyczaj trwa około 8 godzin. Szkolenia o tej tematyce są organizowane w Kielcach, Tarnobrzegu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W bieżącym roku ostatnie szkolenia odbywają się 7 i 13
i 19 grudnia.

Szkolenie okresowe pracowników inżynieryjno - technicznych

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników zakładów pracy, w szczególności konstruktorów, projektantów, technologów, organizatorów produkcji. Przy kompletowaniu grup pracowników do szkolenia należy brać pod uwagę podobieństwo prac wykonywanych przez uczestników szkolenia. Celem szkolenia jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu: organizacji pracy i stanowisk pracy zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, metod likwidacji lub ograniczenia zagrożeń czynnikami występującymi w środowisku pracy, identyfikacji i oceny zagrożeń występujących w procesach pracy. Tego typu szkolenie jest nieco dłuższe niż to skierowane do pracowników biurowych, wszystko ze względu na to, że w branży technicznej jest nieco więcej zagrożeń i procedury dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy są nieco bardziej restrykcyjne. Szkolenia o tej tematyce również są organizowane w Kielcach, Tarnobrzegu, Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W bieżącym roku ostatnie szkolenia odbywają się 7 i 13 i 19 grudnia.

Usługi doradcze

Nie zawsze jednak jest tak, że przeszkolenie pracowników i umożliwienie im dostępu do specjalistycznej wiedzy i fachowej informacji wystarcza, aby zarówno pracownicy jak i firma mogły się rozwijać i właściwie funkcjonować. Bardzo często firmy potrzebują usług z zakresu specjalistycznej pomocy w formie odpowiednio dopasowanego doradztwa. Firma TARBONUS wychodzi naprzeciw tym potrzebom i oferuje usługi doradcze dla firm, głównie jest to obsługa i nadzór BHP, doradztwo gospodarcze i strategiczne oraz pomoc w zakresie wdrażania systemów zarządzania. Konkretne usługi doradcze oferowane przez firmę TARBONUS w zakresie bezpieczeństwa pracy to: kompleksowa obsługa firm pod względem bhp, ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska,ocena ryzyka zawodowego,ocena ryzyka procesowego,ocena maszyn i urządzeń w zakresie minimalnych wymagań bhp, wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej na stanowiskach pracy. W zakresie doradztwa gospodarczego są to: fundusze Unii Europejskiej, analizy ekonomiczno-finansowe, biznes plany, doradztwo strategiczne, pozyskanie finansowań: kredyty, leasing, factoring, obsługa prawna, księgowa, wycena przedsiębiorstw, majątku. Doświadczenie firmy TARBONUS, które nabyła ona podczas wdrażania Systemu Jakości wg ISO 9001, nawiązanie współpracy z RWTUV Polska w zakresie certyfikacji personelu oraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w zakresie studiów podyplomowych i kształcenia kursowego, pozwala na zaoferowanie usług doradczych przy wdrażaniu i dokumentowaniu Systemów Zarządzania: ISO, HACCP, itp. Usługi doradcze oferowane przez firmę TARBONUS są zatem prowadzone z ogromnym zaangażowaniem, profesjonalizmem i najwyższą dbałością o szczegóły.

szkolenia BHP dla firm Warszawa

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3