Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkolenia dla młodych szukających pracy

Tomasz Kolowca
Do 21 lipca (czwartek) można zapisywać się na piątkowy kurs pod hasłem „Nie daj się bezrobociu”, organizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Myślenicach.

Kurs potrwa cztery godziny (od 9 do 13) i jest skierowany do ludzi, którzy są bezrobotni lub chcą znaleźć nową pracę. - Szkolenie planowane jest dla ludzi w wieku 18-25, ale tych o kilka lat starszych, które chcą dowiedzieć się czegoś na temat rynku pracy, nie odeślemy z kwitkiem - mówi Barbara Jagiełło, doradca zawodowy w MCK.

Piątkowe spotkanie odbędzie się w małej grupie (około 15-20 osób) w siedzibie przy ulicy Andrzeja Średniawskiego 32. Jego celem będzie zachęcenie do aktywnego poszukiwania pracy, pobudzenie motywacji do zmian oraz odpowiednie przygotowanie się do spotkania z potencjalnym pracodawcą. Organizatorzy zaplanowali warsztaty, w trakcie których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak skomponować poprawny i intrygujący życiorys zawodowy, który zachęci rekrutera do rozmowy właśnie z nim. Każdy odpowie sobie na pytania o mocne i słabsze strony oraz określi swoje cele zawodowe. - Będziemy też pracować z kamerą - nagrywać własne wypowiedzi, a następnie wspólnie oceniać jakie wrażenie wywołaliśmy, w jaki sposób mówiliśmy i jak zachowywało się nasze ciało - informuje doradczyni. Dzięki temu każdy uczestnik sam będzie mógł dostrzec, nad którymi elementami powinien intensywnie popracować, a które jedynie szlifować.

Pomoże w tym na pewno film instruktażowy o tym, jak wzorcowo przeprowadzić taką rozmowę. Na zakończenie pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery rozdadzą materiały informacyjne, które pomogą uczestnikom w dalszych poszukiwaniach.

Myślenickie OHP regularnie organizuje kursy zarówno dla uczniów przed ukończeniem 18 lat, jak i dla dorosłych bezrobotnych. W ciągu roku szkolnego, w ramach Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej doradcy prowadzą na zaproszenie pedagogów lekcje o tym jak planować swoją karierę zawodową oraz jak i gdzie szukać pracy. Istnieje też oferta szkoleń skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Oprócz szkolenia młodzieży aranżowane są również kursy dla dorosłych finansowane z pieniędzy Unii Europejskiej. - W tym przypadku musimy przestrzegać obostrzeń. Te oferty skierowane są do osób w wieku 18-25 lat, nie uczących się w systemie dziennym i bezrobotnych - mówi Jagiełło. - Ze względu na to, że także wiele innych instytucji - jak Wojewódzki Urząd Pracy - realizuje podobne inicjatywy, u nas jest sporo wolnych miejsc.

W tej chwili kończy się jeden moduł - Obudź swój potencjał” - ale od września rusza następny: „Akcja-aktywizacja”. Dzięki tej ofercie będzie można ukończyć konkretny kurs - na przykład obsługi wózka widłowego, florystyki, fryzjerski czy kosmetyczny. OHP zapewnia też trzymiesięczny staż i stypendium na czas jego trwania, a także kursy językowe lub prawa jazdy - jeżeli tylko uczestnicy będą w stanie udowodnić, że te umiejętności są im niezbędne w dalszej pracy. - Bardzo zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Można dzięki temu osiągnąć sukces, o czym przekonało się wielu naszych „absolwentów” - entuzjastycznie zachęca Barbara Jagiełło.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski