reklama

Szpilka vs Tuiach. Gala Knockout Boxing Night 8 ZDJĘCIA "Szpila" ekspresowo zmasakrował rywala! Nokaut w pierwszej rundzie

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
Zaktualizowano 
Gala Knockout Boxing Night 8. 26 października 2019 roku Artur "Szpila" Szpilka stoczył walkę z Fabio Tuiachem. "Szpila" błyskawicznie zmasakrował Włocha. Walkę wygrał w pierwszej rundzie. - To była moja ostatnia walka w kategorii ciężkiej. Następną walkę zobaczycie w kategorii cruiser - zapowiedział Szpilka. W czasie gali prowadziliśmy dla Państwa relację na żywo. Jej zapis znajduje się poniżej.

Knockout Boxing Night 8 minuta po minucie [RELACJA NA ŻYWO]

To była moja ostatnia walka w kategorii ciężkiej. Następną walkę zobaczycie w kategorii cruiser - Artur Szpilka

23.50
- To była moja ostatnia walka w kategorii ciężkiej. Następną walkę zobaczycie w kategorii cruiser (Do 90,719 kg - przyp. red.) - zapowiada Artur Szpilka. - Będę rozmawiał z promotorem Andrzejem Wasilewskim i mam nadzieję, że uda nam się jak najszybciej ustawić kolejną walkę. Jestem gotowy na kolejny wyjazd do Hiszpanii, żeby ciężko pracować. To jest moje miejsce - dodaje.

"Szpila" zmasakrował rywala. Galeria zdjęć z walki Artur Szp...

23.44
Tuiach znowu na deskach! Sędzia kończy walkę. Szpilka zwycięża!

23.43
"Szpila" od pierwszych sekund jest bardziej agresywny. Stara się mocnymi uderzeniami rozbić Tuiacha, który już znalazł się na deskach po lewym prostym Szpilki!

23.42
ZACZĘŁA SIĘ WALKA WIECZORU!

23.40
W kierunku ringu wychodzi "Szpila"! W oczach boksera z Wieliczki widać ogromną motywację. Jaki utwór na wejście wybrał Polak? "Urodziłem się w Polsce" Złych Psów.

23.36
Zaczyna się główny punkt gali Knockout Boxing Night 8! Do ringu wychodzi Fabio Tuiach. Towarzyszy mu "Haiwell to hell" grupy ACDC.

23.35
Kolejna porcja zdjęć z dzisiejszych walk:

Szpilka vs Tuiach. Gala Knockout Boxing Night 8 ZDJĘCIA "Szp...

23.29
Ostatnie sekundy dzielą nas od walki wieczoru! Hala MOSiR Sosnowiec kipi od emocji.

23.18
Fabio Tuiach mierzy 188 cm wzrostu. Podczas ważenia wniósł na wagę 104,4 kg. "Szpila" ma za to 193 cm wzrostu i 102,5 kg wagi. Włoch ma 39 lat i jest starszy od Szpilki o 9 lat.

23.09
Wszyscy wyczekują, aż na ring wyjdą zawodnicy wagi ciężkiej. W szatniach trwają ostatnie przygotowania.

23.03
25 października odbyło się oficjalne ważenie przed dzisiejszą walką. "Szpila" powiedział dziennikarzom, że jego największą motywacją do walki był szybki powrót po ciężkim nokaucie, którego doznał w lipcu.

- Pierwszy tydzień był masakryczny, ale później wszystko zaczęło się układać. Doszedłem do wniosku, że szybki powrót był najlepszym, co mogło mi się przydarzyć. Wróciłem po ciężkiej dla mnie porażce mentalnej i fizycznej - mówił Artur Szpilka.

22.57
Przypomnijmy statystyki zawodników, którzy zmierzą się w walce wieczoru: Artur Szpilka (22-4, 15 KO), Fabio Tuiach (29-6, 16 KO).

Artur Szpilka vs Fabio Tuiach

22.53
Zapraszamy Państwa do zobaczenia pierwszych zdjęć z dzisiejszej gali w Sosnowcu:

Szpilka vs Tuiach. Gala Knockout Boxing Night 8 ZDJĘCIA "Szp...

Chciałem złapać kilka rund, ale zauważyłem, że przeciwnik odsłania lewą stronę... po prostu wykonałem swoją pracę - Fiodor Czerkaszyn

22.38
Chciałem złapać kilka rund, ale zauważyłem, że przeciwnik odsłania lewą stronę... po prostu wykonałem swoją pracę - mówi Fiodor Czerkaszyn. - Nie stoję w miejscu, cały czas się rozwijam i to przynosi rezultaty. Dziękuję wszystkim osobom, które stoją za moim sukcesem - dodaje.

22.33
Portugalczyk wstaje. Czerkaszyn od razu miażdży go przy linach. Koniec walki! Sędzia rozdziela pięściarzy. Czerkaszyn zwycięża w pierwszej rundzie.

22.33
Pitto już leży na deskach! Świetna kombinacja Czerkaszyna!

22.30
Pitto i Czerkaszyn skrzyżowali rękawice. Między linami iskry sypią się od samego początku walki. Limit to dziesięć rund.

22.25
Zaczyna się! Pięściarze wychodzą na ring.

22.23
Zdaniem ekspertów Pitto to bardzo wymagający rywal, który może sprawić sporo problemów Polakowi. Portugalczyk ma bardzo szczelną obronę i twardy charakter.

22.19
Minuty dzielą nas od walki Czerkaszyna z Pitto. Atmosfera na hali w Sosnowcu robi się gęsta. Kibice czekają na kolejną dawkę dobrego boksu.

22.09
Przypomnijmy statystyki obu zawodników: Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO), Guido Nicolasem Pitto (26-6-2, 8 KO).

22.04
Teraz czeka nas chwila oddechu. Później przedostatnia walka Knockout Boxing Night 8 - Guido Nicolas Pitto vs Fiodor Czerkaszyn.

Guido Nicolas Pitto vs Fiodor Czerkaszyn

Widziałem luki w gardzie Averlanta i próbowałem je wykorzystać. Widziałem, że to przynosi efekt - Marek Matyja

22.01
- Cieszę się, że udało mi się zmierzyć z klasowym rywalem - mówi Marek Matyja. - Dziękuję kibicom, którzy przyjechali mnie tutaj dopingować. Widziałem luki w gardzie Averlanta i próbowałem je wykorzystać. Widziałem, że to przynosi efekt. W narożniku ustaliliśmy, że nadszedł czas, żeby bić na górę, ponieważ ręka Francuza spada na dół. Spróbowałem raz, drugi... uspokoiłem się, dałem się mu rozkręcić i rozwiązałem sprawę - relacjonuje.

21.55
Averlant znów położony na deski! Francuz sam zrezygnował z dalszej walki. Wygrywa Marek Matyja!

21.51
Publiczność głośno dopinguje Matyje. Bokserzy toczą piątą rundę.

21.48
Fenomenalna czwarta runda Polaka. Kilka silnych ciosów doszło do głowy Francuza. Matyja doskonale wyczuł, kiedy uderzyć sierpowym. Averlant ma poważne kłopoty i tylko chwilę odpoczynku.

21.47
Prawy sierpowy i Francuz na deskach!

21.45
Na koniec trzeciej rundy Matyja pozwolił sobie na kilka szybkich kombinacji. Jego przeciwnik odczuł silne ciosy na korpus i wyraźnie się cofnął.

21.43
Widać wyraźną różnicę wzrosty pomiędzy Francuzem i Polakiem, która działa oczywiście na stronę Averlanta. Ten stara się pacyfikować Matyje ciosami prostymi.

21.41
W pojedynku ciężko wskazać siłę przeważającą. Na koniec drugiej rundy obaj bokserzy wyraźnie przyspieszyli.

21.39
Matyja nieumyślnie uderzył Francuza poniżej pasa na początku drugiej rundy. Averlant szybko się pozbierał i wrócił do walki.

21.37
Obaj pięściarze w pierwszej rundzie zdecydowali się na wymianę ciosów. Po żadnej ze stron nie rysuje się wyraźna przewaga.

21.34
Matyja od samego początku stara się uderzać w korpus rywala. To ma być klucz do sukcesu Polaka.

21.33
Pięściarze rozpoczęli starcie!

21.31
Averlant i Matyja wychodzą do ringu. Publiczność oczekuje zaciętego pojedynku.

21.28
Rekord Marka Matyji to 16-1-2.

21.27
Tony Averlant w zawodowym boksie zaliczył 27 zwycięstw, 11 porażek i 2 remisy.

21.20
Czekamy na walkę Tonyego Averlanta z Markiem Matyją. Początkowo Matyja miał zmierzyć się z Pawłem Stęniem, ten jednak doznał kontuzji. O zmianie przeciwnika dowiedzieliśmy się dwa tygodnie przed dzisiejszą galą.

Tony Averlant vs Marek Matyja

Wkładam w to dużo pracy i poświęcenia, nie mogło się nie udać - Kamil Bednarek

21.11
- Udało mi się trafić mocno na głowę, później poprawić to kilkoma ciosami w korpus i to wystarczyło - mówi Kamil Bednarek. - Ciężko pracujemy na treningach. Wkładam w to dużo pracy i poświęcenia, nie mogło się nie udać. Mam zamiar zawalczyć na gali w Zakopanem. Cały czas chcę walczyć - komentuje zwycięzca.

21.06
Piotr Rzyman zszedł do narożnika z niesamowitym grymasem bólu. Widać, że mocno odczuł ciosy na korpus Kamila Bednarka.

21.05
Bednarek świetni trafił Rzymana lewym sierpowym! Niesamowita seria ciosów na korpus Rzymana! Już w pierwszej rundzie walkę wygrywa Kamil Bednarek.

21.02
Piotr Rzyman i Kamil Bednarek znaleźli się już w ringu. Pora na kolejną tego wieczora walkę.

Piotr Rzyman vs Kamil Bednarek

Plan na przyszłość? Boksować, boksować i zawsze do przodu - Denys Kriotuk

20.59
- Przeciwnik był po prostu słaby - mówi Denys Kriotuk. - To mój debiut, cieszę się, że wygrałem. Trenuję od sześciu lat, a teraz zdecydowałem się przejść na zawodowstwo. Robię swoje, jak i wszyscy. Plan na przyszłość? Boksować, boksować i zawsze do przodu - dodaje.

20.55
Lewy prosty Krotiuka trafia w głowę Jano! Czech zgłosił gotowość do walki, ale sędzia przerwał starcie. Wygrywa Denys Krotiuk.

20.54
Jano już po raz pierwszy wylądował na deskach!

20.53
Denys Krotiuk to kolejny tego wieczora debiutant, który staje w ringu. Pięściarze wymieniają pierwsze ciosy.

20.52
Bohuslav Juno oraz Denys Krotiuk znaleźli się w swoich narożnikach. Czas rozpocząć walkę.

Bohuslav Juno vs Denys Krotiuk

20.48
Decyzją sędziów walkę wygrywa Sebastian Chojecki. Przemysław Binienda może nie być zadowolony z werdyktu arbitrów...

20.46
Binienda w czwartej rundzie punktował Chojeckiego. To on prowadził tę walkę. Wszystko wskazuje na to, że będzie to trzecie zwycięstwo Biniendy w zawodowym boksie. Przy 25 porażkach nie wygląda to imponująco.

20.43
Do tej pory Chojecki jest wolniejszy od swojego rywala. Binienda umiejętnie wykorzystuje jego słabości i prowadzi walkę. Rozpoczynamy ostatnią - czwartą rundę.

20.41
Chojecki przyjął na głowę silny cios Biniendy! Walka zaczyna przerastać debiutanta.

20.40
Pierwsze ciosy Biniendy nie doszły do głowy rywala. Chojecki odpowiada dobrą kombinacją.

20.38
Pod koniec drugiej rundy kontrolę nad walką przejął Binienda. Bokserzy zeszli już do narożników. Niedługo wyjdą na trzecią część starcia.

20.36
Trwa druga runda. Biniendzie nie udało się zamknąć rywala przy linach.

20.34
Binienda mocno zamyka gardę przed ciosami Chojeckiego. Kilka ciosów debiutanta doszło jednak do głowy rywala. Koniec pierwszej rundy.

20.32
Chojecki tego wieczora debiutuje na zawodowym ringu. Pojedynek toczy się w kat. półciężkiej. Zawodnicy pewnie ywmieniają ciosy.

20.30
W narożniku niebieskim stanął Przemysław Binienda. Do czerwonego narożnika wszedł Sebastian Chojecki. Sędzia poucza zawodników po raz ostatni. Za chwilę wystartuje pierwsza tego wieczoru walka boksu zawodowego.

Przemysław Binienda vs Sebastian Chojecki

20.27
Jednogłośną decyzją sędziów to starcie wygrał Mateusz Wodziński.

20.26
Koniec walki!

20.25
Im dalej w las, tym lepiej prezentuje się Pawłowski. Zawodnik z niebieskiego narożnika może sprawić w tej walce niemałą niespodziankę.

20.23
Wybrzmiał gong. Rozpoczynamy ostatnią odsłonę walki Wodzińskiego z Pawłowskim!

20.22
Druga runda dobiegła końca. Trenerzy instruują swoich podopiecznym w narożnikach.

20.21
Wodziński boksuje zdecydowanie bardziej dynamicznie od swojego rywala, który stara się go łapać w klincz. Za to Pawłowski pewnie uderza zawodnika w czerwonym stroju lewą ręką.

20.20
Rozpoczęła się druga runda walki.

20.18
Zgodnie z przewidywaniami w pierwszej rundzie swoją przewagę zaznaczył Wodziński, który już w marcu tego roku pokonał Pawłowskiego. W końcówce rundy nieco więcej pewności poczuł Pawłowski, który wyprowadził kilka ciekawych kombinacji.

20.15
Rozpoczyna się walka Mateusza Wodzińskiego z Mateuszem Pawłowskim. Pięściarze mierzą się ze sobą na dystansie trzech rund w boksie olimpijskim.

20.13
Mateusz Pawłowski stanął już w narożniku niebieskim. Po przeciwnej stronie, w narożniku czerwonym znalazł się jego rywal - Mateusz Wodziński.

Mateusz Wodziński vs Mateusz Pawłowski

20.10
Atmosfera jest gorąca, a emocje rosną. Kibice zgromadzeni na hali zaczynają się niecierpliwić w oczekiwaniu na pięściarzy.

20.05
W kuluarach dużo mówi się o walce wieczoru (Artur Szpilka vs Fabio Tuiach). Eksperci są zgodni, że będzie to kluczowy moment dla "Szpili". Pojedynek z Włochem pokaże, czy jest on jeszcze w stanie wrócić do boksu na wysokich obrotach.

20.00
Hala MOSiR w Sosnowcu wypełniona po brzegi. Na widowni pozostały jedynie pojedyncze spośród 1500 miejsc. Za chwilę rozpocznie się pierwsza z walk, które będziemy dla Państwa relacjonować.

Sosnowiec: Knockout Boxing Night 8

26 października 2019 roku w Sosnowcu odbywa się gala Knockout Boxing Night 8.

Walką wieczoru będzie starcie Artura Szpilki z Fabio Tuiachem.

To pierwsza walka popularnego "Szpili" po ciężkim nokaucie, którego doznał w lipcu tego roku. Wtedy na deski już w drugiej rundzie położył go Dereck Chisora.

Wróciłem po ciężkiej dla mnie porażce mentalnej i fizycznej - Artur Szpilka

- Pierwszy tydzień był masakryczny, ale później wszystko zaczęło się układać. Doszedłem do wniosku, że szybki powrót był najlepszym, co mogło mi się przydarzyć. Wróciłem po ciężkiej dla mnie porażce mentalnej i fizycznej - mówi Szpilka.

Poza walką boksera z Wieliczki zobaczymy również kilka innych emocjonujących starć. W ringu pojawi się m.in. Fiodor Czerkaszyn - jeden z największych talentów polskiego boksu. W kategorii średniej zmierzy się on z Guido Nicolasem Pitto.

Zabraknie za to Pawła Stępnia - niepokonanego pięściarza kategorii półciężkiej. Doznał on kontuzji. Zamiast niego do walki z Markiem Matyją stanie Tony Averlant.

Zdjęcia z oficjalnego ważenia przed galą:

Artur Szpilka: "Moją motywacją był przede wszystkim powrót p...

Karta walk Knockout Boxing Night 8

  • Mateusz Wodziński - Mateusz Pawłowski
  • Sebastian Chojecki - Przemysław Binienda
  • Denys Krotiuk - Bohuslav Juno
  • Kamil Bednarek - Piotr Rzyman
  • Marek Matyja - Tony Averlant
  • Fiodor Czerkaszyn - Guido Nicolas Pitto
  • Artur Szpilka - Fabio Tuiach

Relację na żywo z Boxing Night rozpoczynamy o godz. 20.

Nie przegapcie

Puchar Świata w skokach narciarskich

Wideo

Materiał oryginalny: Szpilka vs Tuiach. Gala Knockout Boxing Night 8 ZDJĘCIA "Szpila" ekspresowo zmasakrował rywala! Nokaut w pierwszej rundzie - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Poco to komentowac, to jest extraklasa Wasilewskiegi i sp. zoo

K
Kibic

Walka nie równa, Bednarek 100 walk, Rzyman 4 walki , żle dobrany przeciwnik - żenada porażka murowana, o jakim komentator mówi debiucie ??? o jakim świetnym stylu jest ten komentarz, chyba tylko aby podnieść ranking Bednarka - sztucznie promowany !!!

M
Marek

Z kelnerem każdy idiota wygra, czemu nie walczył z bokserem, no tak z bokserem to by przegrał....

G
Gość

Kabaret pomijam czas walki

Przeciwnik z której " ligi " ? Włoch zardzewiały plus umiejętności ;)

r
rozbawiony

Hahaha, zmasakrował Włocha...

Dobre !

M
Maciejas

PO CO PŁACIĆ WŁOCHOWI! MUSIAŁ TAKI KAWAŁ DROGI PRZYJECHAĆ, CZY NIE MOŻNA DAĆ ZAROBIĆ JAKIEMUŚ POLAKOWI PRZECIEŻ TO NIE MUSI BYĆ "kelner" MOŻE BYĆ JAKIŚ POLSKI EMERYT CZY RENCISTA !

m
milewski

jaja a nie bokser

G
Gość

Szanowny redaktorze. Tuiach wyszedł przy utworze AC/DC "Highway to hell" a nie "Haiwell to...". Pozdrawiam.

H
Hehe no tak to prawda 😃🤔

Nie no szminka pokazał klasę jakich mało, co wy chcecie 😆😃😂?

B
Brawo szpilka...

Polityka bijeee.....

C
Ck

I co pokazała tą walką z takim leszczem ? Przecież Szpilka zawsze gadał że nie chce walk z kelnerami czy boom - ani a to Kuraś kto był ???? To nie był nawet pomocnik kelnera ten Włoch

S
SSmaxikaz

Żenada

U
Uja co mo ta walka koło..a

Ustawka z gimnazjum

G
Gość

Matyja walnol zabojada w ry...ja

S
SSmaxikaz

Tolipa jakich mało

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3