Sztuka wyboru. Masterclass AA w klubie Pauza: wystawa...

Sztuka wyboru. Masterclass AA w klubie Pauza: wystawa uczestników kursów mistrzowskich

Łukasz Gazur

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Sztuka wyboru. Masterclass AA w klubie Pauza: wystawa uczestników kursów mistrzowskich
1/13
przejdź do galerii
Wystawa Masterclass AA w klubie Pauza (ul. Stolarska 5/3 w Krakowie) pokazuje prace uczestników kursu mistrzowskiego, prowadzonego przez Anitę Andrzejewską i Andrzeja Pilichowskiego-Ragno.
Zobacz galerię

Na wystawie oglądamy bardzo indywidualne spojrzenia na świat przez pryzmat fotograficznego obiektywu. Nie ma tu jednego tematu, nie ma jednego stylu. Zobaczymy tu zdjęcia z kręgu kultury street artu, fotografie rodzinne, opowiadające, reportaż lub projekty konceptualne. Łączy je siła osobistego spojrzenia i chęć rozwijania swojego indywidualnego języka w fotografii.

Katarzyna Szczęsna-Kasprzyk opowiada trudną dla matki historię wybijania się dzieci na niepodległość. Fotografie Tomasza Jurkowskiego to reportażowy zapis podróży, będący nie pocztówkowymi widokami, ale notatkami z życia codziennego. Barbara Olesiak tworzy konceptualne sekwencje zdjęć, w których widać poszukiwanie symetrii i ładu w świecie.

Z kolei Agata Mazurkiewicz codziennym sytuacjom pozwala nabrać nieoczywistego charakteru. Grzegorz Jania uwiecznia zaskakujące, dziwne, pozornie nieprzystające do rzeczywistości sytuacje - wszystko w duchu zasady tzw. decydującego momentu Henri Cartier-Bressona.

Monika Osińska portretuje człowieka we wnętrzu... przyrody, szuka wspólnoty między ludzkością i naturą. Magda Kasprzak swoimi zdjęciami zastanawia się nad statusem prawdy w autoportrecie, Dorota Rewers - nad artystycznym ujęciem zdjęć przyrody. Jak widać, jest w czym wybierać.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo