Szukają pracy przez internet

ANA
Udostępnij:
Obecnie znalezienie zatrudnienia nie należy do prostych zadań. Nie wystarczy już odpowiedzieć na ogłoszenie i czekać na telefon od potencjalnego pracodawcy. Osoby poszukujące pracy muszą się wykazać aktywnością i pomysłowością. Wychodząc im naprzeciw, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini uruchomiono gminne centrum informacji.

W trzebińskiej Bibliotece

   Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia wyłożyło Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, udzielając grantu w wysokości ponad 61,8 tys. zł. Dzięki temu dofinansowaniu powstało Trzebińskie Centrum Informacji, w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "Pierwsza Praca". Pozostałą kwotę, około 20 tys. zł, przekazała gmina. Jak informuje dyrektor Biblioteki Bogusława Głogowska, TCI wyposażono w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Za przekazane pieniądze zakupiono także nowoczesny notebook, kserokopiarkę oraz programy komputerowe. Ponadto Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie, w ramach umów stażowych, skierował do pracy w Centrum dwie osoby.
   - Pomimo, że oficjalne otwarcie TCI miało miejsce pod koniec stycznia, Centrum działa już od początku grudnia ubiegłego roku. Dotychczas najczęściej z jego usług korzystała młodzież z wyższym wykształceniem, tuż po obronie pracy magisterskiej. Myślę, że w najbliższych miesiącach będą nas odwiedzać głównie absolwenci szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminów maturalnych, planują swoją karierę zawodową i będą poszukiwać więcej informacji związanych z przyszłym zawodem i dalszą nauką - podkreśla Bogusława Głogowska.
   Dodaje, że nie brakuje także dorosłych, którzy poszukują zatrudnienia lub chcą zmienić pracę. - Jedna z trzebińskich rodzin odwiedza nas regularnie, kilka razy w tygodniu. Ci ludzie, nawet przez 3-4 godziny dziennie, aktywnie poszukują ofert pracy w internecie - zaznacza.
   Oprócz możliwości skorzystania z internetu, w TCI można także znaleźć informacje o przedsiębiorcach funkcjonujących na tym terenie oraz o zawodach poszukiwanych przez firmy. Pracownicy Centrum pomagają też w pisaniu CV i listu motywacyjnego czy też w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. W Centrum można również uzyskać informacje m. in. z zakresu prawa pracy, poradnictwa zawodowego i organizowanych szkoleń specjalistycznych. Ponadto w przyszłości planuje się nawiązanie współpracy z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, która posiada dużą praktykę i źródła informacji związane z wyborem pracy.
   Warto dodać, że w okresie od grudnia do stycznia TCI odwiedziło w sumie 764 mieszkańców. Ponadto 116 osób skorzystało z internetu, w tym 103 przeglądały internetowe bazy danych z ofertami pracy. Dodatkowo 17 interesantom pracownicy pomogli pisać listy motywacyjne i CV. Tylu samo osobom udzielono pomocy w przygotowaniach do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
(ANA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie