Szybkie kontrataki atutem Podhala

MZ
Przy piłce Witold Worwa (Ultra) Fot. Maciej Zubek
NOWY TARG. Szóstą kolejkę spotkań rozegrały drużyny, występujące w rozgrywkach Nowotarskiej Ligi Open.

W najciekawszym spotkaniu tej serii lider tabeli, pierwszy zespół NKP Podhale Nowy Targ, pokonał inną drużynę z czołówki - Migrond Ostrowsko. O wygranej NKP Podhale zadecydowały przede wszystkim: uważna gra w defensywie i szybko wyprowadzane, skuteczne kontrataki. Po pierwszej połowie, po golu A. Hajnosa, nowotarżanie prowadzili 1-0. W drugiej na 2-0 podwyższył Pucharski, ale po chwili gola kontaktowego dla Migrondu zdobył Sral. Na dwie minuty przed końcem wygraną Podhala przypieczętował swoją drugą bramką w meczu A. Hajnos.

Pewne zwycięstwo nad drugim zespołem Podhala odniosła drużyna MaxxSport, która przez pełne 40 minuty gry kontrolowała wydarzenia na boisku, systematycznie punktując przeciwnika - i ostatecznie zwyciężyła 5-1. Wygrał także broniący mistrzowskiego tytułu zespół Ultry, ogrywając 8-4 Melę Team. Spotkanie długo było zacięte i wyrównane, a tak wysoką wygraną Ultra zapewniła sobie w ostatnich trzech minutach, w których zdobyła trzy gole. Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniosła ekipa Wierchów Lasek, która pokonała 7-4 Łopuszną.

W tabeli prowadzi Podhale, z 15 punktami na koncie. Dwa "oczka" mniej ma drugi w kolejności zespół MaxxSport, a na trzecie miejsce (12 punktów) awansowała Ultra.

WYNIKI

MaxxSport - Podhale II 5-1: Łojek 2, Maciaś, Bochnak, Strama - Rubiś; Podhale I - Migrond 3-1: A. Hajnos 2, Pucharski - Sral; Ultra - Mela 8-4: Komorek 5, A. Gogola, M. Gogola, Gąsiorek - N. Gacek 2, Rak, Leski; Łopuszna - Wierchy Lasek 4-7.