Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tajemnica na dnie

Redakcja
Tymczasem media przytaczają wypowiedzi specjalistów wątpiących w sens tej operacji. - Jeśli na okręcie nastąpił wybuch, a najprawdopodobniej tak się stało, to tam już nie ma nie tylko zwłok marynarzy, lecz nawet ich szczątków - mówi dyrektor petersburskiego instytutu "Malachit", który przez lata opracowywał szczegóły konstrukcji kompleksu ratowniczego dla okrętów podwodnych.

Rosyjski minister przeciwko wydobyciu wraku "Kurska"

 Operacja wydobycia ciał z zatopionego okrętu atomowego "Kursk" odbędzie się w październiku - oznajmił wczoraj wicepremier Rosji Ilja Klebanow. Wcześniej komisja państwowa pod jego kierownictwem utrzymywała, że nastąpić to powinno do końca września, gdyż w październiku na Morzu Barentsa, gdzie zatonał okręt, panuje bardzo zła pogoda.
 Dwie kapsuły można byłoby już teraz spuścić na miejsce katastrofy, ich praca nie zależałaby od warunków pogody, a koszty byłyby mniejsze niż te szacowane przez rząd podczas wspólnej operacji ratowników rosyjskich i norweskich.
 - Jest wiele sił, które naciskają na to, by wrak "Kurska" nie został wydobyty na powierzchnię - powiedział korespondentce "Dziennika" Alieksiej Wasiliew, uczony z Petersburga, od trzydziestu lat opracowujący metody odzyskiwania wraków okrętów podwodnych.
 Przeciwko wydobyciu "Kurska" wypowiedział się minister ds. energetyki atomowej Jewgienij Adamow przestrzegając przed groźbą uszkodzenia reaktora atomowego.

KRYSTYNA KURCZAB-REDLICH (Moskwa)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski