Talenty w Wieliczance

(PAN)
Lekkoatletyka. Bardzo miłym akcentem zakończyli sezon zimowy lekkoatleci Klubu Sportowego Wieliczanka: zdobyli trzy medale mistrzostw Małopolski, które odbyły się w Brzeszczach.

Na dystansie 60 metrów juniorek młodszych do 16 lat, brązowy medal zdobyła Patrycja Stefanik, ustanawiając nowy rekord życiowy 7.93 sekundy, co daje jej czwarty wynik na listach ogólnopolskich. Dużym zaskoczeniem był wynik Weroniki Ruman, która wywalczyła zloty medal młodziczek w skoku w dal, wynikiem 4.79 metra oraz Anny Sroki, która zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą młodziczek, wynikiem 8.44 metra.

Nie można również zapomnieć o zawodnikach startujących w mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbywały się w Spale. Patrycja Stefanik, jadąc na zawody z czwartym wynikiem na listach, zajęła w swoich pierwszych mistrzostwach 6. miejsce w finale biegu na 60 m juniorek młodszych. Rodzynkiem wśród sprinterów był Krzysztof Rzepa, któremu przypadło 17. miejsce w biegu na 3000 metrów juniorów.

Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej Wieliczanki pokazali, że powiat wielicki ma wiele utalentowanej młodzieży, gdyż już po roku treningu udaje się im rywalizować z rówieśnikami, którzy trenują od paru lat.

Wszyscy wymienieni zawodnicy trenują pod opieką szkoleniowca Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Wieliczce Macieja Gizy. Treningi odbywają się obiektach MOS solnego miasta.