Tarnovia trzecia w Krakowie

STM
PIŁKA NOŻNA. W niedzielę, w Krakowie rozegrany został III Wielkanocny Turniej Juniorów Młodszych o Puchar WKS Wawel Kraków.

Jedną z ośmiu rywalizujących w nim drużyn była trenowana przez Krzysztofa Świerzba, Tarnovia Tarnów. W meczach grupowych tarnowianie nie strzelili żadnej bramki, żadnej też jednak również nie stracili, bezbramkowo remisując Kmitą Zabierzów, Wawelem Kraków oraz Borkiem Kraków. Wyniki te dały zespołowi Tarnovii drugie miejsce w grupie i prawo gry w półfinale. W meczu o awans do finału podopieczni trenera Świerzba nie sprostali Krakusowi Nowa Huta, przegrywając z późniejszym zwycięzcą turnieju 0-2. W meczu o trzecie miejsce, Tarnovia ponownie zagrała z Kmitą Zabierzów, który w drugim półfinale przegrał 0-1 z Garbarnią Kraków. Spotkanie to rozpoczęło się pomyślnie dla młodych piłkarzy z Tarnowa, którzy po celnych strzałach Marka Marszałka i Bartłomieja Sysło, objęli prowadzenie 2-0. W dalszych minutach bramki zdobywali jednak już gracze z Zabierzowa i w regulaminowym czasie mecz zakończył się rezultatem 2-2. Rzuty karne lepiej wykonywali jednak tarnowianie (3-2) i to im przypadła w udziale trzecia lokata w końcowej klasyfikacji.

Tarnovia: Kamil Bochman - Marek Marszałek 1, Bartłomiej Sysło 1, Mateusz Czernecki, Mateusz Fornal, Paweł Kordela, Tobiasz Kozioł, Kamil Kwarciński, Dawid Surman.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został tarnowianin, Kamil Bochman.