Tarnów. "Jedynki" kończą ligę na czwartym miejscu [RELACJA, ZDJĘCIA]

Artur Gawle
Nie udał się bój siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów o brązowy medal I ligi kobiet. W niedzielę wygrały przed własną publicznością z zespołem z Dąbrowy Górniczej (3:0). Natomiast poniedziałkowe spotkanie przegrały 0:3. Czwarte miejsce w I lidze to jednak największy sukces w historii tarnowskiego zespołu.

Pierwsza partia niedzielnego pojedynku rozpoczęła się od wyrównanej walki (6:6). Gospodynie, po dobrych zagrywkach Magdy Pytel, wyszły na prowadzenie (12:7). Ciężar gry w drużynie MKS-u wzięła na siebie Katarzyna Bryda i przewaga tarnowianek stopniała tylko do jednego punktu (14:13).

Złą passę przerwał atak Joanny Sikorskiej. Końcówka tego seta była zacięta (19:19, 21:21). Po stronie gospodyń dobrze funkcjonował blok (23:21). Ostatecznie wygrały one pierwszą partię 25:22.

Na początku drugiego seta tarnowianki wyszły na prowadzenie 9:5. Dobrą zmianę w drużynie gości dała Aleksandra Lipska. Przy stanie 11:8, skutecznie ze środka zagrała Magda Jurczyk. Gospodynie wypracowały sobie sporą przewagę (15:10), którą utrzymały już do końca tej partii (25:17).

W kolejnej odsłonie dobrze w ataku spisywała się Paulina Głaz. Przy stanie 9:8, dwa błędy z rzędu popełniły zawodniczki Dąbrowy Górniczej. Do remisu (15:15) doprowadził atak z drugiej linii Oli Lipskiej. W następnej akcji skuteczny blok postawiły przyjezdne (15:16). Zespoły szły punkt za punkt (20:20). W końcówce seta (23:23), dwa razy została zatrzymana Sandra Szczygioł i tarnowianki wygrały to spotkanie 3:0.
MVP meczu – Joanna Sikorska.

W poniedziałek początek pierwszej partii był wyrównany (9:9). Przy stanie 10:11, skutecznie po prostej zaatakowała Katarzyna Bryda. W następnej akcji odpowiedziała tym samym Paulina Głaz. Do remisu (12:12) doprowadził blok Magdy Pytel. Dąbrowa Górnicza wysunęła się na prowadzenie po dobrych zagraniach Oli Lipskiej (16:19). Agata Michalewicz w końcówce seta posłała serię trudnych zagrywek. MKS wygrał tę partię 16:25.

Drugi set również rozpoczął się od walki punkt za punkt (7:7). 8 oczko dla swojej drużyny zdobyła Sandra Szczygioł. Przy stanie 7:10, na lewej stronie skutecznie atakowała Asia Sikorska. W następnej akcji kiwnęła Ola Lipska (8:11). Do remisu doprowadziło zbicie Magdy Szabó (14:14). Dąbrowianki, ponownie przy zagrywce Agaty Michalewicz, wyszły na prowadzenie 15:20. Złą passę przerwało zagranie Magdy Szabó. Ostatecznie gospodynie przegrały tę partię 18:25.

Dąbrowa zaczęła trzeciego seta od prowadzenia 1:7. Gospodynie odrobiły część strat (5:8). 6 punkt zdobyła bezpośrednio z zagrywki Klaudia Grzelak. Chwilę później skutecznie atakowała Sandra Szczygioł. Przy stanie 13:17, z drugiej piłki kiwała Paulina Bałdyga. Przyjezdne utrzymywały kilkupunktową przewagę (17:22). Ostatnią akcję meczu zakończyła mocnym atakiem Sandra Szczygioł (21:25).

MVP meczu – Katarzyna Bryda.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Magdalena Szabó, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Paulina Bałdyga, Joanna Sikorska, Paulina Głaz oraz Aleksandra Guzikiewicz Kielar (libero), Sabina Podlasek, Maja Grodzka, Klaudia Grzelak.

MKS Dąbrowa Górnicza: Katarzyna Bryda, Małgorzata Lis, Paulina Stroiwąs, Agata Michalewicz, Aleksandra Lipska, Sandra Szczygioł oraz Kamila Colik (libero), Anna Bodasińska (libero), Dorota Ściurka, Aneta Wilczek, Zuzanna Szynkiel